„Spojením dvou výstav chceme oslovit hlavně mladé rodiny s dětmi,“ uvedla důvod nové koncepce manažerka výstavy Petra Semeráková.
Jedenáctý ročník tradiční výstavy pro domov a bydlení nabízí vybavení do kuchyní, pokojů i pro zdravý spánek.

Pro děti přichystali pořadatelé zábavné koutky se stavebnicemi, soutěže na autodráze nebo lanové centrum s trampolínou. Prodejní část výstavy pro nejmenší nabízí kutilské potřeby nebo dřevěné hračky.

„Oblíbené jsou didaktické skládanky a mozaiky, které dětem procvičují mozkovou činnost a učí je počítat. K zajímavostem patří také dřevěné vláčkodráhy,“ představila sortiment jedné z vystavujících firem její zástupkyně Helena Štainerová.

Program v pátek dopoledne obohatí dětský pěvecký sbor ze Základní školy Závodu Míru a mezi 15. a 17. hodinou vystoupí mažoretky, čardášoví tanečníci a číslo aerobiku. Po celou dobu výstavy se v Ideonu prezentuje dvacet mateřských a základních škol z Pardubic, u jejichž stánků se mohou rodiče i děti informovat.

Vstupenka přijde dospělého návštěvníka na dvacet korun a společně s ní obdrží také soutěžní kupon. „V sobotu proběhne slosování a výherce se může těšit na jídelní soupravu,“ prozradila pořadatelka výstavy Petra Semeráková, která zároveň upozorňuje, že polovina výtěžku z vstupného poputuje na konto Fondu ohrožených dětí.