V pátek začala na Pardubicku série dětských dnů. Pod názvem Kdo si hraje, nezlobí se uskutečnil jeden na Dubině. Kvůli nepřízni počasí se však místo prostranství před základní školou přesunul přímo do kulturního domu.

V sobotu bude Dětský den hostit od devíti do osmnácti hodin OK Ranch u Restaurace pod Kunětickou horou. Návštěvníci se mohou těšit například na americké rodeo, lasování koně i krávy, vystoupení mistra světa ve stříhání ovcí, sokolníka, exhibiční závod terénních aut a mnoho dalších akcí. Velkým lákadlem mohou být též netradiční soutěže o zajímavé ceny, třeba ve štípání dřeva, házení sudem či válení pneumatiky.
Den dětí bude hostit po oba víkendové dny i pardubický AFI Palác na Masarykově náměstí. Sobotní program, který odstartuje v deset hodin a skončí v sedmnáct hodin, zpestří Michal Nesvadba. Nedělní menu plné her a soutěží začne v jedenáct hodin.

Tradiční Den pardubických dětí se koná tuto neděli v areálu koupaliště Cihelna. Od deseti do sedmnácti hodin se nejen děti mohou těšit na ukázky vojenské, hasičské a policejní techniky. Dojde však i na potápění, luštění sudoku, dětskou diskotéku, loutkové divadlo či jízdu na koních. V areálu navíc organizátoři připravili na dvacet soutěžních stanovišť.

V tento den bude také oficiálně zahájena letní sezona koupaliště. V případě příznivého počasí bude v červnu otevřené od pondělí do pátku od 13 do 19 hodin za snížené vstupné, o víkendu od deseti do devatenácti hodin za běžné vstupné.