Dubenec se jmenuje výborně zarybněný soukromý rybník o rozloze 5,5 ha v blízkosti obce Libel nedaleko Častolovic. Rybí obsádku tvoří převážně kapři, amuři, štiky, candáti a sumci.

Zítra se zde uskuteční dětské rybářské závody. Akce začne v 7 hodin, první poločas bude od 7 do 9.30 hodin a druhý od 10.30 do 13 hodin. Závody skončí ve 14 hodin. Prezence: 6.00 až 6.50. Na vítěze čekají hodnotné ceny.

Jak nás informovali pořadatelé, pro účastníky je připraven bohatý program a občerstvení. Rybník Dubenec se nachází na hlavní trase Hradec Králové - Ostrava. V Častolovicích se jede směrem na Solnici a Rychnov nad Kněžnou. Uprostřed táhlého kopce vede odbočka doprava před oploceným ovocným sadem - dále značeno.

Také v obci Pohřebačka, která je součástí Opatovic nad Labem, se zítra uskuteční zajímavá událost. „Rozhodli jsme se, že letos poprvé uspořádáme setkání současných obyvatel s těmi bývalými, kteří již v obci nežijí,“ uvedl Josef Dostál z přípravného výboru. Program začne ve 12.15 hodin u hřiště národní házené, kde bude u pomníku s anděly sloužena mše svatá. Ve 13 hodin odtud vyjde průvod, projde obcí a poté bude následovat bohatá kulturní nabídka.
Připravena bude výstava o historii a současnosti obce, promítat se budou historické snímky ze života v obci. Veselí vyvrcholí taneční zábavou.
Pro příznivce národní házené budou na hřišti již od 9 hodin sehrána exhibiční utkání starých gard - žen a mužů.