Pardubická organizace Děti v akci vybrala dresy od známých sportovců, po jejich vydražení peníze věnuje dětskému domovu. Myšlenka se zrodila přímo u jednoho ze sportovců – hradeckého fotbalisty Jiřího Mikera.

„Napadlo mě, že bych mohl využít situace a kontaktů, které mám mezi kamarády v první lize i v zahraničí, a někomu pomoci,“ řekl Miker. Výtěžek se organizátoři projektu Společně pro dětské domovy rozhodli věnovat Dětskému domovu Prostějov.

Nemají kam jet na prázdniny

„Přestože jsem z Pardubic, vybral jsem tento dětský domov záměrně, protože v něm vyrůstá velký počet malých dětí ve věku od 8 do 10 let. Zůstávají tam i nyní o prázdninách, protože nemají kam jet,“ vysvětlil ředitel organizace Vladislav Samek, který vyrůstal v šesti různých dětských domovech.

Vedení organizace chce peníze věnovat na školní pomůcky a na sportovní kroužky, aby děti mohly rozvíjet svůj talent. „Jsou tam děti, které by rády hrály fotbal, hokej, holky by chtěly chodit na tancování, ale dětský domov na to nemá peníze,“ dodal Samek. Během tří měsíců se podařilo sehnat dresy od třicítky sportovců.

Nikdo ze sportovců neřekl ne

Zájem pomoci měli například hokejisté Ondřej Němec, Filip Zadina a Martin Nečas. Na seznamu fotbalistů jsou jména jako Ladislav Krejčí, Joel Kayamba, Milan Baroš nebo třeba Michal Sadílek.

„Byl jsem překvapený, jak k tomu hráči přistoupili, nikdo nám neřekl ne. Ptali se také, jestli mohou podpořit třeba i oblečením nebo hračkami,“ nechal se slyšet Samek s tím, že jedinou komplikací bylo doručování dresů ze zahraničí. Některé jsou ještě na cestě. Dresy si budou moci zájemci vydražit od září na portálu Sportovní aukce, vyvolávací cena bude tisíc korun. Dražba bude trvat měsíc.