Provoz byl zpočátku určen pouze pro chronické pacienty, postupně ale byly zavedeny akutní hemodialýzy a moderní metody náhrady ledvin hemodiafiltrace a online hemodiafiltrace.

V červenci 1999 převzala středisko společnost Fresenius Medical Care, která jej zařadila do mezinárodní sítě dialyzačních středisek NephroCare. „Došlo k celkové modernizaci střediska a v loňském roce také z důvodu nedostačující kapacity k rozšíření střediska o další moderní dialyzační sál s pěti lůžky. Dnes provedeme každý měsíc na 1035 hemodialyzačních výkonů,“ uvádí Roman Štilec, současný primář dialyzačního střediska.

To nyní disponuje kapacitou 17 lůžek a je vybaveno nejmodernějšími dialyzačními monitory. Je zde vybudována také moderní úpravna vody, která připravuje ultračistou vodu pro dialýzu. Pacienti mají také k dispozici klinickou psycholožku, sociální pracovnici a nutriční specialistky. Do nefrologické ambulance pravidelně dochází více než 730 pacientů. V Pardubicích slouží ještě i druhá dialýza, a to v budově polikliniky Kolf.