Za posledních deset let se díky informovanosti, kampaním a medializaci problému podařilo snížit úmrtnost v důsledku karcinomu prsu o třicet procent. V Domě techniky se sejdou odborníci z řady oblastí: medicíny, následné péče, sociálního poradenství, práva a psychologie. Kraj má své komplexní onkologické centrum, které se nachází v areálu Pardubické nemocnice.

Informační kampaň na podporu prevence onkologických onemocnění je vítaným doplňkem k léčbě a následné péči. „Podobné informační kampaně určitě patří ke způsobům prevence. Včasný záchyt onemocnění totiž zvyšuje úspěšnost léčby a snižuje riziko případných komplikací. Jsem proto rád, že se chirurgická klinika do této kampaně pustila,“ řeklTomáš Gottvald, generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje.

Součástí pardubického centra je kromě Nemocnic Pardubického kraje také Onkologické centrum Multiscan. „ Vítáme každou příležitost jak ženám připomenout, že chodit na preventivní prohlídky má velký smysl. Pokud přece jen žena onemocní, tak má v Pardubickém kraji díky Komplexnímu onkologickému centru k dispozici nejen nejnovější léky, ale navíc i ty nejmodernější ozařovací přístroje a techniky, které umožňují chránit zdravé tkáně v okolí ozařované oblasti,“ uvedl Vít Ulrych, lékař a tiskový mluvčí Multiscanu.

Projekt Vědět víc… běží již od soboty, kdy byla na basketbalovém utkání mezi BK JIP Pardubice a Basketball Nymburk zahájena kampaň Sleduj prsa, do níž se kromě basketbalistů zapojilo také devět pardubických kaváren. Vyvrcholením bude odborná lékařská konference Karcinom prsu: kaleidoskop zkušeností, jež se uskuteční v pátek ve Východočeském divadle v Pardubicích.