„Příběh se odehrává v současném Polsku. Do Krakova přijíždí skupina pražských herců v čele s režisérem hry, aby na alternativním festivalu v netradičním prostoru oceláren uvedla jevištní adaptaci Dostojevského hry Bratři Karamazovi, jejímž základem je vyšetřování otcovraždy,“ představil snímek jeden z provozovatelů letního kina Tomáš Drechsler.

„Na pozadí divadelní zkoušky sledujeme osudy hereckého souboru, komické příběhy herců a režiséra. Do děje zasahuje i osobní tragédie jednoho z diváků, který projeví nezvyklé přání: poprosí herce, aby zahráli jenom pro něj. Zkouška se promění ve strhující představení, kdy herci vystupují pro jediného diváka. Náhle největší drama neprobíhá na jevišti, ale v hledišti…,“ neprozradil závěr filmu druhý provozovatel kina Jan Motyčka.

K zítřejšímu snímku Soukromá válka pana Wilsona pak Motyčka řekl: „Pád sovětského impéria měl na svědomí jediný člověk. Charlie Wilson (Tom Hanks). Děvkař, alkoholik, příležitostný uživatel drog a kongresman, kterému se podařilo vyhnat Rudou armádu z Afghánistánu, a tím odstartovat rychlý krach komunistické říše. Stačilo dodat špatně ozbrojeným afghánským odbojářům kvalitnější zbraně.“

Příběh, který je příliš šílený na to, aby nebyl pravdivý, režíroval držitel Oscara Mike Nichols. „Před kamerou se mu sešla výjimečná herecká sestava v čele s Tomem Hanksem, Julií Robertsovou a Philipem Seymourem Hoffmanem,“ uvedl k obsazení Tomáš Drechsler.

(Monika Suchá)