V Přelouči připravují druhý ročník multižánrového Pobřežního festivalu. Uskuteční se od 13. do 16. července na břehu Labe a na přilehlé louce.

„I v letošním roce stojí za přípravou a realizací spolupráce s Divadlem bratří Formanů," vysvětlil hlavní organizátor festivalu Václav Mazal. Během čtyř festivalových dnů se představí jak legendy, tak dostanou příležitost i tváře dosud málo známé. 

Novinkou letošního ročníku je začlenění dvou míst v centru města coby dalších dějišť programu. Půjde o fotbalový stadion, na kterém bude sehráno přátelské utkání v kopané mezi týmem Sklepovských sršánů a výběrem přátel festivalu. Sál nedaleké Občanské záložny pak bude svědkem představení první ze zmiňovaných legend, kultovního divadla Sklep s jejich Výběrem z Besídek. Obě akce se konají ve čtvrtek 13. července. 

V pátek 14. července se mohou návštěvníci těšit na premiérová vystoupení dvou hudebních souborů, přijedou Retour d´Est a Cirk La Putyka.

Nejpestřejší program slibuje sobota. Odpoledne zahájí dívčí soubor Totál Vokál. Následuje novocirkusové představení Letkyně v podání souboru Holektiv v režii Matěje Formana. Potom vystoupí zpěvák a skladatel Michal Prokop s další legendou, houslistou Janem Hrubým a kytaristou Pavlem Marcelem.

Poslední den festivalu, tedy neděle, bude patřit mladým a neokoukaným tvářím. Se svým představením Cirkus Faust přijedou studenti či čerství absolventi DAMU, kteří si říkají Budenebudekůň. Poté vystoupí My kluci, co spolu chodíme, což je skupina absolventů DAMU a HAMU. Samotný závěr festivalu připadne domácím hudebníkům z formace Dechitaki. Po celou dobu festivalu budou na louce instalovány herní objekty výtvarníků, manželů Renaty a Martina Lhotákových.

Na festivalu ochutnáte také poctivé pokrmy připravované samotným Matějem Formanem, výtvarníkem a divadelníkem. „V loňském roce se nám tak moc zalíbilo na louce u Labe, že jsme velice rádi zahrnuli do svého letošního programu Přelouč znovu a moc rádi se sem vracíme," řekl Matěj Forman.

close Pobřežní festival - program info Zdroj: archiv pořadatele zoom_in Pobřežní festival - program

Přeloučský místostarosta Ivan Moravec doufá, že festival naláká mnoho návštěvníků a že se letní Pobřežní festival připojí k nejvýznamnějším kulturním a společenským akcím Přelouče.

Organizátor Václav Mazal slibuje, že návštěvníky festivalu čeká každý den nějaké překvapení. 

Ceny vstupenek

Čtvrtek 13.7. 2023 - 400 korun (prodej vstupenek do naplnění kapacity Občanské záložny)

Pátek   14.7. 2023 - 350 korun

Sobota 15.7. 2023 - 400 korun

Neděle 16.7. 2023 - 300 korun

Další informace na Facebook Pobřezní festival