„Všichni jsme neustále manipulováni, abychom si koupili to správné oblečení, prášek na praní nebo třeba žrádlo pro kočičky. Tato hra je také o hranicích a jejich překračování,“ uvedl hostující režisér Martin Glaser. Ten je společně s dramaturgyní Olgou Šubrtovou též spoluautorem scénáře této hry, která vznikla na motivy skandální prvotiny spisovatele Jaroslava Havlíčka.

Tvůrce takových děl, jako byly Petrolejové lampy či Helimadoe, se však vydání svého premiérového prozaického díla nedočkal. „Ačkoliv ho napsal v roce 1916, vzhledem k mocné cenzuře se dostalo v tištěné podobě na svět až prakticky půl století po jeho smrti,“ řekla Olga Šubrtová.

„Pod slupkou erotické grotesky jsme se do hry snažili vtisknout i jakousi novodobou moralitu, která se zamýšlí nad tím, co si můžeme dovolit ke svým bližním ve snaze vyplnit prázdnotu našich životů,“ dodal režisér, který do hlavní role Emila Škvora obsadil herce Martina Mňahončáka.

Před sobotní premiérou, jež začíná stejně jako ta nedělní v 19 hodin, se ve foyer Východočeského divadla koná vernisáž výstavy manželů Karla a Moniky Horáčkových Uganda. „Jde o fotografie motivované projektem Adopce na dálku,“ upřesnil Karel Horáček.