V Pardubicích bude v sobotu a v neděli možno nahlédnout do kostelů: otevřen bude kostel svatého Bartoloměje na náměstí Republiky (v sobotu od 12 do 17 hodin), kostel svatého Jana Křtitele (sobota 12 – 16), kostel Zvěstování Panny Marie (sobota 14:30 – 17). Na posledně jmenovaném místě bude také letos velice atraktivní prohlídka katakomb pod kostelem.

Zajímavý program bude v neděli od 10 do 17 hodin na pardubickém Příhrádku – výstava historických motocyklů, ve 14 hodin navíc bude přednáška o historii motorismu na Pardubicku.

V neděli od 12 do 17 hodin bude otevřen pardubický židovský hřbitov, který se nachází za ústředními hřbitovy v Jesničánkách a který je po zbytek roku pro veřejnost uzavřen.

Kromě „evergreenů“ DED, jako je pardubický pivovar, zvonice na náměstí Republiky či Východočeské divadlo, nabídne letošek jednu pozoruhodnou novinku: zrekonstruovaný palác Hybských. V sobotu v 11 a 13 hodin popřednáší František Šebek o historii tohoto honosného domu. Nejlákavější budou ovšem určitě unikátní prohlídky původního krovu nárožní věže – v sobotu a v neděli v 11:30, 13:30 a 16:00.

V neděli budou pro veřejnost otevřeny prostory pardubické sokolovny na Olšinkách. Komentované prohlídky nedávno rekonstruované stavby začínají každou půlhodinu od 12 do 17 hodin.

(jpr)