Do konce srpna 2010 nabídla pojišťovna svým klientům bezplatné orientační vyšetření biochemických hodnot ve dvaceti městech Pardubického kraje. Této možnosti využilo více než 2 200 klientů pojišťovny.

Zdraví je bezesporu to nejcennější, co máme. V posledních letech však stoupá počet výskytů civilizačních chorob zkracujících prokazatelně život, jako jsou obezita, ateroskleróza, cukrovka a další. Jednoduchým měřením nebo krevními zkouškami lze působení těchto rizik odhalit a předejít tak vážným následkům.

Klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny mají až do 16. listopadu možnost využít bezplatného změření krevního tlaku i pulsu, kyslíku v krvi k ověření správného dýchání, tělesného tuku a stanovení Body Mass Indexu (BMI), změření cholesterolu, hladiny triglyceridů a hladiny cukru v krvi. Naměřené hodnoty mohou konzultovat přímo na místě s lékařem a navíc je pro ně připraven malý dárek.

Jednotlivé akce doprovází program zaměřený na prevenci a péči o zdraví. Připravena je např. poradna pro diabetes, kožní problémy a zdravé hubnutí, ukázky jógy a masáží nebo informace o Klubu pevného zdraví VZP a o Elektronické zdravotní knížce společnosti IZIP.

Účastníci měření a preventivních vyšetření se automaticky dostávají do slosování o další hodnotné ceny. Za svůj projevený zájem v péči o zdraví mohou získat balíčky se zdravou výživou, volné vstupy do ZOO či solné jeskyně nebo slevové kupóny na nákup zboží a služeb.

Více informací naleznete na www.vzp.cz