Dotace podpoří například taneční či hudební soubory, soutěže a výstavy, další část peněz město investuje do zkvalitnění infrastruktury cestovního ruchu.

Vodní aktivity na řekách

Dotace půjde například do vodních aktivit na Labi a Chrudimce, kde loni vznikl vodní park. „Obě řeky ožívají zejména díky vodní turistice, paddleboardingu a nyní i vodnímu parku na Chrudimce, který zde v loňském roce vybudoval SUP (Stand Up Paddle) Pardubice. Letos město klub podpoří částkou ve výši 135 tisíc korun, aby mohl rozšířit sjezd řeky Labe z Němčic a Vysoké nad Labem, což zejména v letních měsících určitě uvítají nejen obyvatelé Pardubic. Další částka, tentokrát ve výši 45 tisíc korun, je vyčleněna na vybudování sociálního zařízení v Leteckém muzeu Ing. Jana Kašpara, které vyjde na celkem 150 tisíc korun,“ uvedl náměstek primátora zodpovědný za kulturu a cestovní ruch Jakub Rychtecký.

Podporu získají i festivaly s vysokým turistickým potenciálem. „Multižánrový festival Friends Fest zaměřený na americkou kulturu a tradice přilákal do města za předchozí dva ročníky přibližně 16 tisíc návštěvníků. Město jej proto letos podpoří částkou ve výši 225 tisíc korun a necelých 200 tisíc korun je vyčleněno na Fresh Festival, největší gastronomickou přehlídku v České republice spojenou s ochutnávkami netradičních jídel domácí i světové kuchyně,“ popsala mluvčí pardubické radnice Iveta Koubková.

Dětské soubory, muzeum i divadlo

Do oblasti kultury poputuje z městského rozpočtu přibližně 3,3 milionu korun, které jsou rozděleny mezi 98 projektů. „Jako tradičně z těchto prostředků podporujeme celoroční činnost například dětských souborů a spolků, jako je Radost, DFS Perníček nebo Pop Balet a další. Dotace ve výši 250 tisíc korun poskytujeme i Východočeskému muzeu v Pardubicích, které provozuje Zámek Pardubice, na pořádání výstav a speciálních programů pro základní a střední školy. Divadlo Exil pro změnu dotaci použije na realizaci divadelních představení, koncertů a výstav či reprezentaci na soutěžních přehlídkách amatérských divadel,“ řekl náměstek primátora Rychtecký.