Proto také, v pátek večer, projekci své letní komedie o vodáckém výletu party dětí a jejich lehce nezodpovědných otců sám uvede. 

Jiří Chlumský vystudoval filmovou režii na Pražské Filmové Akademii. Po studiu pracoval jako asistent režie ve společnosti Krátký Film Praha a externě dělal i pro Českou televizi. Pro BBC a Channel 4 natočil několik dokumentů. Jeho filmovým kinodebutem byla komedie Stůj, nebo se netrefím (1998). Chlumský natočil také několik pohádek. V kinech mohli diváci zhlédnout jeho filmy Prachy dělaj člověka (2006) a Konečná stanice (2004), dále dále pak třeba vloni pak Dvojníky s Ondřejem Sokolem. 

Letos se vydala do kin jeho novinka Špunti na vodě. V ní se trojice ve složení Jiří Langmajer, Hynek Čermák a Pavel Liška vydává s dětmi na řeku. Jejich protějšky zatím vyrážejí na dámskou jízdu. Film se nepřímo hlásí k odkazu slavné komedie S tebou mě baví svět Marie Poledňákové. Špunti na vodě sklidili zajímavé kritiky a dobré hodnocení od diváků. 

Režisér snímku Jiří Chlumský, který zavítá i na páteční uvedení Špuntů na vodě v letním kině, má k Pardubicích silné pracovní vazby. Byl koproducentem dokumentárního filmu Pivo a Pardubice. Snímek byl filmovou variací na dvě daná témata: "vaše první pivo" a "co vás napadne, když se řekne Pardubice"?

Na otázky reagovali lidé ze všech možných oborů a vrstev společnosti, snímaných v jejich vlastním prostředí, a montáž jejich odpovědí byla mozaikovým portrétem města Pardubice v roce 2015. Filmaři točili rozhovory se sportovními legendami i bezdomovci, alkoholiky i workoholiky, politiky i Romy, sládky i cizinci jako američtí basketbalisté a kolumbijské učitelky latinských tanců, kteří v Pardubicích žijí, známými učiteli i figurkami, jako je Krychlič, slepci i vozíčkáři, a jedním závodním koněm, Peruánem, který pil pivo pravidelně a nakonec vyhrál Velkou pardubickou.

Projekce komedie Jiřího Chlumského Špunti na vodě začíná v pátek ve 21.30 hodin.