Termín otevření nově zrekonstruovaného plaveckého areálu v Pardubicích sice zatím znám není. Co už je ale jasné, jsou ceny, za které bude možné bazén navštívit.
A pro toho, kdo si bude chtít jít do aquacentra pouze zaplavat, jsou ceny vcelku příznivé. Kdo bude chtít využít různé vodní atrakce nebo wellness, ten si pochopitelně bude muset připlatit.
V pracovních dnech lze bazén navštívit minimálně na jednu hodinu, o víkendech je nejkratší vstup na 90 minut.  

Slevy pro seniory, děti i studenty

Kromě základního vstupného schválila správní rada společnosti PAP také slevy pro děti, studenty, seniory a invalidní osoby. Připraveny jsou také tři různé druhy rodinného vstupného.
Každý, kdo se bude do aquacentra vypravovat pravidelněji, si může zakoupit zvýhodněné abonentní vstupné. Student s abonentkou si tak může do padesátimetrového bazénu jít zaplavat už za 24 korun na hodinu.

„Ceny nejsou o moc vyšší, než jaké byly ve starém plaveckém bazénu. Otázka je, jestli to nejsou zaváděcí ceny,“ řekl Deníku jeden z pravidelných návštěvníků plaveckého areálu před rekonstrukcí.

Pomohla rovněž finanční analýza

Podle předsedy správní rady René Živného byla tvorba ceníku velmi složitým procesem.
„Porovnávaly se ceníky plaveckých bazénů z okolí, ale i ceny v aquacentrech po celé republice. Muselo se určit, kolik bude stát časové vstupné a kolik abonentní. Při sestavování ceníku se vycházelo rovněž z finanční analýzy. Podle té by měly být ceny o něco vyšší. Vedení města Pardubice má ale především zájem, aby bazén nebyl prázdný, proto byly nasazeny o trochu nižší ceny,“ pravil René Živný s tím, že  hlavními autory ceníku byli dnes již bývalí členové vedení PAPu Jan Ľuptovský a Petr Ministr.

Jednorázové vstupenky si budou návštěvníci aquacentra moci zakoupit na hlavní recepci. Návštěvníkovi, který bude chtít navštívit vnitřní prostory areálu, bude bezplatně zapůjčen čip, prostřednictvím kterého může čerpat nabízené služby.

Takže kupříkladu platba za občerstvení se v areálu realizuje pouze prostřednictvím tohoto čipu. Abonentem pardubického aquaparku se pak stává člověk, který si čip zakoupí do osobního vlastnictví.

Ceník nově opraveného Aquacentra Pardubice

                                          60 minut            90 minut            120 minut            celodenní
                                 (v pracovní dny)

Zóna 1 (50m bazén)
- základní                           55 Kč                    70 Kč                   80 Kč                150 Kč
- zvýhodněné                    35 Kč                    50 Kč                   60 Kč                120 Kč

Zóna 2 (aqua)
- základní                          95 Kč                    130 Kč                 160 Kč                300 Kč
- zvýhodněné                   60 Kč                    90 Kč                   110 Kč                200 Kč

Zóna 3 (wellness)
- základní                                                                                   220 Kč                390 Kč
- zvýhodněné                                                                            170 Kč                330 Kč

Vstup všude
- základní                                                                                   260 Kč                430 Kč
- zvýhodněné                                                                            210 Kč                370 Kč

PLÁNEK AQUACENTRA PARDUBICE

Otevření nového pardubického aquacentra se blíží. První návštěvníci by měli bránou areálu projít nejspíš někdy v květnu. Přesný termín otevření ale zatím znám není. Vedení Pardubic totiž chce, aby návštěvníci viděli areál už v perfektním stavu. „Otevřeme ve chvíli, kdy budeme spokojeni. Nyní třeba nejsme spokojeni s dlažbou. Budeme proto požadovat opravu, pokládací práce se tedy pozdrží. Jsem ale optimista a věřím, že se v květnu otevře,“ konstatoval náměstek pardubické primátorky Jindřich Tauber. Co všechno v nově zrekonstruovaném plaveckém areálu naleznou? To přehledně ukazuje náčrtek, podle kterého na plavce čeká nejen padesátimetrový plavecký bazén, ale rovněž divoká řeka, vlnobití, tobogan či vířivky.

(dub)