Hlídka městské policie, kterou tvoří výlučně ženy je v Pardubicích známá pod přezdívkou Poměnkové Marie. A právě takové hlídky se nyní do města vrací. Zatím pouze na obvodním oddělní VI, pod které spadají i části Dukla a Svítkov

"U městské policie Pardubice byly takzvané "Pomněnkové Marie" již před dvaceti lety. Ryze ženské hlídky tehdy dohlížely na dodržování dopravní kázně v centru města. Jelikož na Dukle dochází často k porušování dopravních předpisů, rozhodla se velitelka obvodu pro znovuzavedení tohoto modelu. Dvoučlennou ženskou hlídku, můžete potkávat jak na Dukle, tak i v ulici Jana Palacha, odkud často přicházejí stížnosti na dopravu," uvádí mluvčí strážníků Lucie Klementová.

„Naši strážníci – ženy budou prioritně kontrolovat parkování na Dukle a zabývat se stížnostmi od občanů, které v rámci svých kompetencí vyřeší. Nespoléhejte však na to, že kromě „pomněnek“ nebudou ostatní strážníci obvodu IV. řešit případné dopravní prohřešky. Služby jsou naplánovány tak, abyste ve svém obvodu každý den potkali strážníky“, říká velitelka příslušného obvodu Leona Barešová.