Na Dopravní fakultě Jana Pernera začal letní semestr Univerzity třetího věku (U3V). Jako první přišly na řadu přednášky technického bloku, kde se účastníci schází každé úterý. Zaměřeny jsou na oblast silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, dopravních staveb, logistiky, ekonomiky a elektrotechniky.

„Každý pátek, a to od 9. března, pak pokračuje humanitní blok přednášek. Přednášejícími jsou akademičtí pracovníci z fakult Univerzity Pardubice i odborníci z praxe,“ uvedla mluvčí pardubické univerzity Valerie Wágnerová. Přednášky se týkají zdravotnictví, historie, filozofie, cestovatelství či psychologie.

Dopravní fakulta navíc připravila další speciální kurzy. Zájemci se například mohou zapojit do fotografického kurzu pro pokročilé, který začíná dnes. Čtyři soboty po sobě se mohou zájemci věnovat také trénování paměti. Tento kurz začíná v sobotu 10. března. A každý čtvrtek až do 17. května je možné docházet na lukostřelbu.

Dvěma přednáškami každý měsíc pokračuje i Univerzita volného času, kterou pořádá Fakulta filozofická Univerzity Pardubice. „Na další z přednášek tohoto cyklu se zájemci mohou těšit ve čtvrtek 22. března, kdy je čeká setkání s filozofem a vědcem Nielsem Bohrem. Druhou přednáškou se vrátí do občanské války ve Španělsku. Do konce roku se vydají ještě například na Jadran kvůli československo-jugoslávským kulturním vztahům, do meziválečného Německa a Rakouska či do Velké Británie ve 30. letech,“ řekla Wágnerová.

Letos mohou zájemci navíc navštěvovat ještě jeden cyklus přednášek, který se váže k letošním osmičkovým výročím. „Přednášky otevřené všem zájemcům, veřejnosti i studentům, se konají jednou měsíčně v pondělí po celý rok 2018. Nejbližší přednáška se uskuteční v pondělí 19. března od 17 hodin. O roku 1348 a Karlovi IV. a jeho zakladatelských aktivitách bude hovořit známý pardubický historik František Šebek z Ústavu historických věd Fakulty filozofické Univerzity Pardubice,“ dodala Wágnerová.