Ze svého rozpočtu totiž zakoupilo hasičský speciál značky Dennis Rapier CAS 27.

Auto pro všechno

Toto vozidlo bude po zařazení do integrovaného záchranného systému (IZS) vyjíždět ke všem typům mimořádných událostí a bude vedeno jako prvovýjezdový vůz.
Jeho nádrž na vodu má 1800 litrů a nezanedbatelné není ani 200 litrů pěnidla.

Každou neděli se „dobráci" čili dobrovolní hasiči z Dašic scházejí k údržbě techniky a zbrojnice. Členové výjezdové jednotky se o „svoji" zbrojnici velmi dobře starají.
V roce 2010 za finanční podpory města částečně zrekonstruovali vnitřek budovy.

Jednotka se rovněž pravidelně školí v postupu  činnosti při dopravní nehodě, práce s motorovou pilou, v první pomoci, nošení dýchací techniky, sebezáchrany při požárech, prevence a v mnoha jiných věcech. Celá výjezdová jednotka absolvovala stáže v areálu Hasičského záchranného sboru (HZS) v Pardubicích, kde vyjížděla k zásahům s profesionály.

Mimo výjezdové jednotky jsou ve sboru i další aktivní členové. V požárním sportu obnovil sbor Memoriál Antonína Hory a letos pořádá jeho třetí ročník. Před třemi lety založil hasičský sbor přípravku pro děti od 3 do 6 let. Dětem se věnují hlavně členky.

Skvělý kolektiv

Sbor v Dašicích funguje jako dokonalý kolektiv. Je skvělé, že členy ve sboru jsou často celé rodiny. Tito lidé pak během roku pořádají akce, jako jsou pálení čarodějnic, železné soboty nebo třeba Mikulášskou nadílku. Každý rok se navíc sbor rozrůstá o další členy, což je velmi pozitivní a napomáhá to zejména k soudržnosti obyvatel města.

Ivana Voříšková,
Sbor dobrovolných hasičů Dašice