"Děkujeme poctivým nálezcům. Včera se na strážníky obrátili hned dva. Nejdříve sedmadvacetiletá žena, která našla v bankomatu hotovost ve výši pět tisíc korun. Zapomnětlivý majitel si chybějící hotovosti všiml během chvilky. Na městskou policii zavolal v okamžiku, kdy převzatou hotovost vezli strážníci na služebnu k evidenci. Když muž zjistil, že jeho částka není nenávratně ztracená, ulevilo se mu," uvedla mluvčí městských strážníků Lucie Klementová.

Strážníkům muž samozřejmě dodal důkazy: výpis z bankovní aplikace i komunikaci s bankou, kdy ztrátu hlásil.

Odlet vojáků České armády na zahraniční misy z pardubického letiště.
FOTO, VIDEO: Čeští vojáci dnes odletěli z Pardubic na misi NATO do Pobaltí

"Peníze tak skončily u svého majitele. Co nám ale aktuálně na služebně přebývá, jsou chytré hodinky, které ležely opuštěné v ulici Pod Vinicí," řekla. Jako všechny zpracované nálezy nyní budou pár dní k vyzvednutí na služebně v Pernerově ulici, poté je strážníci předají na oddělení ztrát a nálezů Magistrátu města Pardubic.

A v humorné nadsázce dodala i další nálezy. "Do jejich výčtu můžeme zahrnout i dva muže, které strážníci našli, i přesto, že po tom ani jeden z chlapíků netoužil. Protože se jednalo o osoby hledané Policií ČR, muže jim strážníci předali," uzavřela.