Přepojení vodovodního řadu kvůli stavbě parkovacího domu mezi zimním stadionem a Tyršovými sady v Pardubicích omezí provoz Východočeského muzea. Od čtvrtka 7. března do soboty 9. března bude areál Zámku Pardubice bez dodávky vody. Vnitřní prostory pardubického zámku nebudou přístupné, venkovní část areálu zůstane otevřená.

„Východočeské muzeum zůstane v uvedené dny zavřené. Návštěvníci ale mohou navštívit valy zámku, venkovní stezky a obě nádvoří,“ vysvětlil vedoucí provozního úseku muzea Zbyněk Brabec. V neděli 10. března už by mělo být otevřeno, ale pro stavbaře je tento den ještě vyhrazen jako rezerva. „Aktuální otevírací dobu a omezení proto doporučujeme si ověřit na webu nebo sociálních sítích muzea,“ dodal Zbyněk Brabec.

Parkovací dům u arény, na kterém stavbaři od října pracují, má mít kolem 380 parkovacích míst. Objekt bude stát na místě současného parkoviště vedle malé hokejové arény.
Stavba parkovacího domu: Překážky, zpoždění a nejasnosti kolem termínu dokončení

Přerušení dodávek vody 7. až 9. března se dotkne pouze pardubického zámku a jedné restaurace. Potvrdil to tiskový mluvčí společnosti Vodovody a kanalizace Pardubice Aleš Hudec. Upozornil, že při napojování nového vodovodu může kolísat tlak a může dojít k dočasnému zakalení vody. Obyvatelé dotčených částí města budou podle jeho slov o těchto možných dopadech společností informováni.

Mohlo by vás zajímat: Viděli jsme nový pavilon Pardubické nemocnice zevnitř

Zdroj: Deník/Nikola Čížková