S prosbou o pomoc se na městskou policii obrátil správce domu v Polabinách. Potřeboval zjistit totožnost osoby, které vytéká z bytu voda. 

"Než strážníci dojeli na místo, oznamovatel stačil zavřít hlavní přívod vody a pokoušel se dozvonit na někoho z bytu, který byl příčinou nočního pozdvižení. Strážníci tedy ve spolupráci se stálou službou zjistili přes státní policii telefonní číslo na majitele bytu, ale ani v tomto případě nepochodili a majitele se nepodařilo vyrozumět," uvedla mluvčí strážníků Lucie Klementová.

Po chvíli se dveře otevřely a ukázalo se, že na byt se opravdu dozvonit nešlo, i když uvnitř celou dobu někdo byl. "Mladá žena, která otevřela, nemohla ruch ani rány na chodbě slyšet z důvodu sluchového postižení," vysvětlila mluvčí strážníků. 

Pak už bylo snadné zjistit, kde se voda vzala. Šlo o vypadlou hadiceiod pračky, která při ždímání vyklouzla z umyvadla. Mladá žena tento problém zaregistrovala až v okamžiku, kdy se šla do koupelny podívat. Za přítomnosti strážníků si tedy obě strany vyměnily totožnosti, aby mohlo být uplatněno plnění pojistné události. Poté byla voda v domě opět otevřena a účastníci nehody se mohli dát do uklízení.