Ve čtvtek 18. dubna odpoledne se jede v centru Pardubic cyklistický závod Pardubické kritérium. Start a cíl je na třídě Míru, závodní okruh je dlouhý 1,5 kilometru a vede přes náměstí Republiky, Sukovu třídu a náměstí T. G. Masaryka.

Okruh bude podle sdělení pořadatelů sportovního klání uzavřen pro veřejnou dopravu od 16 do 21 hodin. Jako první se na start postaví kategorie nábor, tedy děti od 8 do 14 let. Ty budou startovat cca v 16.45 hodin. V 17 startuje kategorie kadeti, v 17.50 junioři a 19 hodin kategorie elite, U23.

Ve čtvrtek 18. dubna se v centru Pardubic uskuteční cyklistický závod Pardubické kritérium.Ve čtvrtek 18. dubna se v centru Pardubic uskuteční cyklistický závod Pardubické kritérium.Zdroj: www.ckpardubice.cz

Celá třída Míru bude pro veškerý provoz uzavřena od 16 hodin. Masarykovo náměstí bude také uzavřeno od 16 hodin a vjezd sem bude povolen pouze MHD a vozidlům Integrovaného záchranného systému, tedy vozidlům hasičského záchranného sboru, zdravotnické záchranné služby a Policie ČR.

Sukova třída a náměstí Republiky budou průjezdné po vnější části.

Omezena bude také městská hromadná doprava. Dopravní podnik města Pardubic již oznámil opatření, která přijme v době konání akce, tedy ve čtvrtek od 16 do 21 hodin.

Akce s názvem Speed Marathon, kdy bude policie kontrolovat rychlost, proběhne v pátek.
Speed Marathon je tu. Víme, kde dnes kontroluje policie na Pardubicku rychlost

Přijatá opatření MHD 

● zastávky Masarykovo nám. (st. 1 a 3) a Sukova ve směru na náměstí Republiky budou uzavřeny bez náhrady
● zastávka autobusů Náměstí Republiky (st. 3) před Grandem bude přesunuta do zastávky před divadlem (Náměstí Republiky st. 1)

Bez náhrady budou vynechány následující spoje
● spoj linky 4 v 16:22 hod. ze zast. Dukla, točna do zast. Polabiny, točna
● spoj linky 30 v 16:40 ze zast. Hlavní nádraží do zast. Cihelna, točna
● spoje linky 11 v 15:49 a 16:19 ze zast. Dubina, sever do zast. Globus
● spoje linky 11 v 16:15 a 16:45 ze zast. Globusu do zast. Dubina, sever

Mohlo by vás zajímat: Já jsem nevraždil. Pavel J. rozdává u soudu úsměvy fotografům

Zdroj: Iveta Nádvorníková