Stačilo málo a doprava v Pardubicích dokázala zkolabovat i mimo špičku. Na silničním nadjezdu u Doubravic došlo dopoledne k poruše autojeřábu, který zůstal stát na nadjezdu. Kolona, která se vytvořila za ním, zcela zastavila dopravu až na Poděbradskou ulici, průjezd na Lázně Bohdaneč z rychlodráhy byl také omezen.

Překážku se podařilo odstranit až kolem jedenácté hodiny. V Pardubicích však také na zpomalení dopravy stačí i déšť, který se v hojné míře přidal. Výsledkem byly kolony jako například v Pichlově ulici, která kompletně stála v obou směrech.

Kaverna pod zastávkou u bývalého lihovaru před pardubickým nádražím je zasypána. Doprava ale zůstane seškrcena jen do 2 pruhů.
Před nádražím se propadla silnice. Doprava zůstane jen na 2 pruhy

Po úterním propadu silnice před pardubickým hlavním nádraží se navíc dopravní špunt tvoří i tam. Kvůli díře ve vozovce byl provoz sveden pouze do dvou pruhů. V prostoru před čerpací stanicí a za přechodem pro chodce se tak automobily odbočující z rychlodráhy a auta jedoucí po Palackého musí vtěsnat do jediného jízdního pruhu. Výsledkem ve středu tak byla kolona vozidel, která se po rychlodráze táhla až po sídliště Karlovina.