Řidičům i pěším zkomplikují život stavební práce na několika komunikacích. „Dnes začne výstavba nové autobusové zastávky a osvětleného přechodu přes Hradeckou ulici mezi výjezdy od čerpacích stanic OMV. Do 3. listopadu zde budou uzavřeny pravé jízdní pruhy komunikace II/324 v obou směrech a také stezky pro chodce a cyklisty. Průjezdné zůstanou jen vnitřní pruhy,“ konstatoval vedoucí oddělení dopravy a pozemních komunikací pardubického magistrátu Pavel Bureš.

Další omezení se týkají silnice I/36 v úseku Pardubice, Dubina – Počáply. „Provoz na této komunikaci bude kvůli obnově živičného povrchu omezen od středy 24. října do konce listopadu. Ve směru na Holice bude výpadovka z Pardubic uzavřena a objížďka povede ulicí Na Drážce přes Černou za Bory a Staročernsko do Sezemic, kde se napojí zpět na silnici I/36,“ řekl Pavel Bureš.

„Ve směru od Holic bude provoz z Počápel po novou kruhovou křižovatku na Dubině veden v jednom jízdním pruhu. Vjezd do Spojila bude pro dopravní obsluhu umožněn po Dašické a Spojilské ulici a dál po účelové komunikaci,“ podotkl vedoucí oddělení.

Třetí uzavírka je spojena s celkovou rekonstrukcí průtahu Volčí. „Z tohoto důvodu bude ode dneška až do konce listopadu zcela uzavřena silnice mezi Chýští a Rohovládovou Bělou. Objízdné trasy povedou po komunikacích nižších tříd, ve směru od Pardubic z Rohovládovy Bělé přes Kasalice a Pravy do Chýště a ve směru od Chlumce nad Cidlinou z Chýště přes Žáravice a Vyšehněvice do Rohovládovy Bělé,“ dodal Pavel Bureš.