Z pohodlí domova si tak cestující může dobít elektronickou peněženku nebo zakoupit časovou jízdenku, a to bez jakýchkoliv poplatků navíc.

Nový systém funguje velmi jednoduše. Po zadání čísla své karty si cestující zvolí, zda-li chce zakoupit časovou jízdenku nebo si dobít elektronickou peněženku. Poté si vybere způsob platby, a to buď převodem na účet nebo on-line úhradu platební kartou. Dle pokynů dokončí nákup a e-mailem bude informován, kdy na základě jeho objednávky dojde k realizaci nákupu. Po připsání peněz na účet dopravního podniku bude mít cestující možnost zaktualizovat stav přímo na své Pardubické kartě.

Celý systém odbavení cestujících byl doplněn o on-line komunikaci se všemi vozy MHD a dobíjení probíhá tudíž on-line. Pokud si například cestující zvolí dobití elektronické hotovosti na peněženku a uhradí ho platební kartou, může nový kredit na kartě využít v MHD již po třech hodinách bez nutnosti použití validátoru nebo jiného zařízení, jako je tomu například v Praze.

Dopravní podnik města Pardubic spustil takto pohodlný systém jako první v České republice. „Věříme, že díky snadnému použití se tento projekt u cestujících ujme a budou ho ve velké míře využívat. Snadnější způsob, jak si zakoupit jízdné na Pardubickou kartu již být ani nemůže. Dopravní podnik také ponese veškeré náklady spojené s transakcemi a provizemi bankám. Cestující tak maximálně zaplatí poplatek za příkaz k úhradě ve své bance“, dodal Tomáš Pelikán, ředitel DPMP a.s.

Veškeré informace o internetovém dobíjení Pardubických karet najdete na www.dpmp.cz