Dopravní podnik města Pardubic (DPmP) včera na svém webu zveřejnil dvě nová výběrová řízení.
První je na pozici ředitele společnosti, druhé na zpracování procesního auditu.

„Ve stanovách všech městských akciových společností včetně dopravního podniku je zakotveno, že mají povinnost vypsat výběrové řízení na ředitele do 360 dnů po konání komunálních voleb, tedy do konce září,“ uvedl náměstek pardubické primátorky Jiří Rozinek (ČSSD).
„Na radě města bylo diskutováno, zda toto usnesení není zbytečné, když představenstvo může ředitele kdykoliv odvolat z funkce. Ale nakonec tento bod ve stanovách zůstal,“ poznamenal Rozinek.

S prací ředitele jsou prý spokojeni

„Výběrové řízení na post ředitele DPmP neděláme proto, že bychom byli nespokojeni s prací toho stávajícího. Působení Tomáše Pelikána (na snímku) na této pozici hodnotím velice kladně. Předpokládám, že se do nového výběrového řízení přihlásí. Všichni adepti budou mít stejnou startovní čáru, ale v jeho prospěch budou zcela jistě hovořit výsledky, kterých v DPmP dosáhl. Tato společnost je z mého pohledu ve velmi dobré kondici. Určitě patří mezi ty silné organizace ve městě,“ pravil náměstek primátorky.

„Požadavek rady města na procesní audit u dopravního podniku vznikl proto, že radnice chce mít oficiální pohled zvenčí na řízení společnosti. Podobné analýzy navíc město udělalo i v Dostihovém spolku a Městském rozvojovém fondu, takže na tom nevidím nic zvláštního,“ podotkl Rozinek.

„Představenstvo společnosti má povinnost obě výběrová řízení vypsat. Se stávajícím ředitelem jsme ve shodě s odbory spokojeni a přikláníme se k názoru, že informace, které dostáváme o činnosti DPmP, jsou průhledné, podrobné a dostačující. Domníváme se, že vše je zde v naprostém pořádku. Proto se také ohrazujeme proti tomu, aby procesní audit byl hrazen z prostředků DPmP. Budeme chtít, aby ho platilo město, když ho společnosti nařídilo,“ sdělil předseda představenstva Jaroslav Mojžíš (ČSSD).

Přihlášky je třeba podat do konce září

„Uvažuji o tom, že bych se do výběrového řízení na ředitele přihlásil,“ prozradil současný šéf DPmP Tomáš Pelikán.
„V případě obou výběrových řízení jsou lhůty pro podání přihlášek do konce září s tím, že vyhlašovatel si vyhrazuje právo výběrové řízení kdykoliv zrušit i bez udání důvodu,“ uzavřel předseda představenstva DPmP Mojžíš.