VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní potíže na Cihelně skončily. Je po rekonstrukci!

Pardubice - Několikaletá regenerace sídliště Sever, při níž se proinvestovalo 60 milionů, je u konce

6.5.2012
SDÍLEJ:

Rekonstrukce Kunětické ulice je u konceFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Po Kunětické ulici se už opět jezdí. Silnice na polabinském sídlišti Sever byla po mnohaměsíční rekonstrukci dána v těchto dnech opět do provozu.

Závěrečná etapa regenerace sídliště Sever byla zahájena v říjnu loňského roku. Při ní byly rekonstruovány zpevněné plochy v Kunětické ulici až k místu budoucího napojení sídliště Nová Cihelna.

Obousměrná ulice

„Ulice je po dokončení úprav obousměrná, přičemž je zachováno kolmé parkování na jedné a podélné stání na druhé straně vozovky. Ulice je navíc vybavena zvýšenými plochami křižovatek a dalšími zklidňovacími prvky tak, aby celé sídliště mohlo být pojato jako zóna Tempo 30," řekl našemu Deníku vedoucí Odboru životního prostředí a dopravy MO Pardubice II v Polabinách Tomáš Řezanina.

V ulici je mimo jiné šestadvacet parkovacích míst na novém parkovišti u domu čp. 100, v Kunětické ulici pak přibylo osm kolmých stání. Dvacet oficiálních parkovacích míst vzniklo navíc v prostoru mezi domy čp. 115 a 116. Parkoviště za točnou u IXI clubu se rekonstrukcí zvětší o dalších šestadvacet míst. V ulici rovněž vznikly nové přístřešky na kontejnery, doplněno bylo i veřejné osvětlení.

„Upozorňujeme řidiče, že v návaznosti na dokončení rekonstrukce ulice Kunětická jako poslední etapy Regenerace sídliště Sever dochází rovněž k instalaci nového dopravního značení v lokalitě Cihelna. Nejdůležitější změnou je, že celá lokalita bude nyní pojata jako zóna s nejvyšší povolenou rychlostí 30 km/h a s nerozlišenými křižovatkami. To znamená, že na křižovatkách s předností nevyznačenou dopravními značkami platí přednost zprava a průběžná ulice už není „hlavní". Toto pravidlo se ovšem nepoužije při výjezdu z obytné zóny z ulice U Josefa nebo z parkoviště, kdy se dává přednost vždy," uvádí oficiální web Městského obvodu Pardubice II. Zmíněná ulice U Josefa se opět stává jednosměrnou, tak jak tomu bylo v době před celkovou rekonstrukcí.

Konec regenerace

„Nyní se dokončila rekonstrukce Kunětické ulice, ale nešlo jen o ni. Završila se tak regenerace sídliště Sever, která byla zahájena již v roce 2009 přestavbou křižovatky U Josefa na kruhový objezd, pokračovala v roce 2010 rekonstrukcí ulice K Cihelně a dále pak úpravami ulice K Rozvodně a novým vybavením dětských hřišť na sídlišti. Těmito úpravami přibylo 186 parkovacích míst, rekonstruováno bylo šest dětských hřišť, postavilo se deset přístřešků na kontejnery, přibyly chodníky, veřejné osvětlení, nezapomnělo se ani na sadové úpravy. Celkem se proinvestovalo šedesát milionů korun, přičemž polovina šla z rozpočtu městského obvodu Pardubice II, stát přispěl prostřednictvím Programu regenerace panelových sídlišť bezmála osmi miliony a zbývající část hradilo město Pardubice. Celou akci po projekční stránce k realizaci připravil Městský obvod Pardubice II na základě svého Programu rozvoje. Domnívám se, že regenerované sídliště Sever je jedním z hmatatelných důkazů, že městské obvody nejsou úplně k ničemu, jak poslední dobou slýcháme z mnoha stran…," shrnul akci Tomáš Řezanina.

Autor: Jan Šafář

6.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

MALVÍNA MALÁ se narodila 5. prosince v 16 hodin a 15 minut. Měřila 48 centimetrů a vážila 3290 gramů. Maminku Hanu podpořil u porodu tatínek Josef. Doma v Němčicích na nového sourozence čeká devítiletá Nela.
5

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Oheň popálil muže v obličeji

Pardubice – Hasiči zasahovali na pardubickém sídlišti.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

Juniorské prsteny s nápisem NBA čekají na nové majitele

Pardubice – Kdo by neznal tři magická písmena NBA… Označující nejslavnější ligu světa šíří jméno basketbalu napříč celou planetou. Také v českých luzích a hájích je o NBA hodně slyšet. A to nejen díky Tomášovi Satoranskému, který je aktuálně jediným Čechem v zámořské soutěži, ale také díky mládežnické obdobě soutěže. Už před tím ji proslavil holický odchovanec Jiří Welsch. A právě nedávná posila BK JIP Pardubice se stala ambasadorem české Juniorské NBA.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT