Zajímavý bude i doprovodný program: výstava fotografií, různých vozidel MHD a trolejových armatur, prezentace autoškoly apod. Nebude chybět ani dětské divadlo či občerstvení. Každý host navíc obdrží pamětní prospekt k 55. výročí trolejbusové dopravy v Pardubicích.

Do ulic města vyjedou historické a moderní autobusy i trolejbusy, které se budou pohybovat po zvláštních trasách tak, aby zajistily jak bezplatnou dopravu návštěvníků k dukelské vozovně, tak i okružní jízdy po síti MHD.

Trolejbusy budou zajíždět například na Židov, do Pardubiček, na Slovany, na třídu Míru, k hlavnímu nádraží, do Dubiny sever, do Polabin točny a do Bohdanče. Některé se objeví též jako posila na linkách 2 a 7.

Bude s nimi možno projet i několik poznávacích okruhů, z nichž ty největší povedou od vozovny (odjezdy v 9.40 a 12.40 hodin) přes Jesničánky, Dubinu sever, hlavní nádraží, Polabiny, Bohdaneč a zpět do vozovny.

Autobusy budou zajíždět například do Ostřešan, do Černé za Bory a Staročernska, do Dřítče, do Svítkova, do Dubiny točny a Dubinské, do Polabin Sluneční a k železničnímu muzeu v Rosicích nad Labem, do Černé u Bohdanče i Ohrazenic.

Několikrát denně bude možno absolvovat poznávací okruhy přes Staré Čívice, průmyslovou zónu, Opočínek a Srnojedy nebo okolo Kunětické hory přes Němčice, Sezemice a Spojil. V době mezi 8. až 15. hodinou tak budou od vozovny na Dukle každých pět až deset minut vyjíždět mimořádné spoje proloženě s odjezdy pravidelné linky číslo 7.

Po 16. hodině se do ulic města vydá konvoj trolejbusů a autobusů po trase Dukla vozovna – Zborovské nám. – třída Míru – Židov – třída Míru – Masarykovo nám. – Polabiny točna – Bělehradská – Kpt.Bartoše – hl.nádraží – Palackého – Sukova – třída Míru – Teplého – Dukla vozovna.