Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravu v Pardubicích nyní ovlivňuje souběh mnoha akcí

Pardubice - V krajském městě se na několika místech buduje kanalizace, k tomu přibyly opravy silnic

12.4.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Kdo z řidičů cestuje v posledních dnech v ranní či odpolední špičce přes Pardubice, na vlastní kůži pocítil, nakolik se zhoršila průjezdnost městem. Vedle běžných oprav po zimě se na nepříznivém stavu podepsaly především práce, které souvisí s Projektem Labe – Loučná. Některé „strategické“ komunikace jsou na několika místech rozkopány kvůli pokládání kanalizace a vodovodů.
Kdo se vozem v ranních či naopak v odpoledních hodinách vydá na průjezd městem, musí se psychicky připravit na cestu a vytrpět popojíždění přískoky.

Rodiče často vozí děti na vyučování vozem, nyní si tak musí podstatně přivstat, aby se školáci vůbec dostali včas na zahájení vyučování.
Po uzavření Labské ulice rázem stoupl počet dětí, které se hrnuly do škol dávno po zvonění. S omluvou, že městem dříve projet nešlo.
Například na křižovatce ulice Štrossova a U Kostelíčka se tvoří velké zácpy, které zde jinak ještě donedávna zase až tak velkým problémem nebyly. A takových slabých míst je celá řada. „Ve městě probíhá průběžně mnoho stavebních akcí, zejména Projekt Labe – Loučná, to je záležitost VAKu (Vodovodů a kanalizací) Pardubice, který realizuje rekonstrukci a opravu, případně nové trasy kanalizační a vodovodní. VAK získal dotace z Evropské unie a musí být plněn harmonogram. Stavby se musí dokončit tak, jak je potřeba,“ vysvětluje primátor Jaroslav Deml současný neutěšený stav. „Tam vzniká největší zásah do dopravy, do úplných dopravních uzávěr. Pichlova ulice je úplně uzavřena, protože se zde buduje kompletní stoka. Podobně je na tom Labská ulice.“ Vedle akcí na Projektu Labe – Loučná se opravují komunikace v režii města a městských obvodů. Nyní se to týká kupříkladu náměstí Republiky, kde se opravuje poškozený záliv pro vozy MHD a jeden jízdní pruh je uzavřen. „Bohužel se akce takto seběhly a došlo k této situaci,“ říká Deml.

Obchvaty nutností

Labská ulice bude uzavřena zhruba dva měsíce a nyní se naplno ukazuje, jak je důležitá v dopravním systému města. „Labská je by-pass, který spojuje Dubinu a východní část města se severozápadní částí a samozřejmě usnadňuje průjezd přes centrum města. Pokud by byl severovýchodní obchvat, tak si myslím, že by se i snížila doprava jak v centru města, tak předpokládám, že i v ulici Labská. Protože po obchvatu by se lidé snadno dostali a rychle přejeli město. Obchvaty města jsou životně důležité. A je to opravdu priorita, která pomůže významně celému městu, k usnadnění života jeho obyvatel,“ uvádí primátor. „Nutnost severovýchodního obchvatu je naprosto jednoznačná. Chceme, aby si to stát skutečně uvědomil,“ uzavírá Deml.

Autor: Petr Doubrava

12.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení