„Pro dostih bylo krásné počasí, pěkné vlhko, dobrý vzduch, navíc můj koník Bajkal báječně poslouchal, takže jsem mohl být spokojený,“ popisoval své vítězné pocity Ivan Trojan. Ten porazil i největší favoritku Medela Cupu, plavkyni Yvettu Hlaváčovou.

„Yvetta byla trošku z formy a kůň mého kolegy z Dejvického divadla Davida Novotného Topol měl větší hlad, než by asi bylo zdrávo,“ podotkl známý herec, který se prý na závod nijak speciálně nepřipravoval a na Velké pardubické byl poprvé v životě. „Jinak ji ale sleduji v televizi,“ usmíval se historicky první vítěz charitativního dostihu V. I. P. osobností.

„Z druhého místa jsem neuvěřitelně zklamaná. Mám zkaženou celou neděli a obávám se, že se mi o závodě bude ještě zdát. Navíc mě porazil herec, to je úplná potupa,“ vtipkovala Yvetta Hlaváčová. „Rozhodlo to, že mi vytuhly nohy. Hrozně jsem chtěla zvítězit, ale všechno bylo marné. Ivan Trojan byl rychlý a já ho podezřívám, že někde tajně trénoval,“ dodala plavkyně startující s koněm Victoria.

Bronzovou medaili vybojovala moderátorka televizního pořadu Pošta pro tebe Ester Janečková. „Šlo o hodně náročný závod. Vůbec jsem nečekala, že budeme muset běžet tak dlouhou trasu. Byla jsem úplně vyčerpaná, ale šťastná,“ svěřila se Ester Janečková, která za sebou s koněm Kosmooký nechala i modelku Agátu Hanychovou na koni Dominátorovi.

„Sama moc často neběhám a na živém koni jsem nikdy nejela, takže můj výkon byl asi hodně komický,“ pouštěla se do sebekritiky vicemiss České republiky z roku 2005. „Na Velké pardubické jsem byla poprvé a překvapilo mě, kolik se tu sešlo lidí,“ podotkla modelka, která se Medela Cupu zúčastnila hlavně díky své kamarádce, hlavní organizátorce V. I. P. dostihu, moderátorce Lejle Abbasové.

„Jsem spokojená především proto, že se mi podařilo doběhnout do cíle. Asi po dvou metrech po startu jsem totiž zjistila, že nejsem schopná zvedat nohy. Měla jsem radost rovněž z toho, že diváci při našem dostihu fandili, což je dobrý základ do dalších ročníků. Osobně jsem byla v šoku, že vyhrál Ivan Trojan a myslím, že hlavní favoritka Yvetta Hlaváčová se z toho nemůže vzpamatovat ještě teď. Ale jinak jsem samozřejmě šťastná, že se podařilo vybrat finanční prostředky na čtyři naše projekty. Konkrétně v České republice to jsou Múzy dětem, které se snaží usnadnit dětem opouštějící dětské domovy cestu do jejich dalšího života. V Čečensku pomáháme mladé generaci Čečenek, které zde vyrůstají ve složitých sociálních a ekonomických podmínkách. V Keni financujeme očkování dětí proti různým chorobám a v Guatemale pořádáme zdravotnické kurzy a pomáháme babičkám pěstovat tradiční mayské léčivé rostliny,“ pravila Lejla Abbasová startující na koni s názvem Rytíř.

„Tato charitativní akce mi byla velice sympatická, dokonce jsem se podílel i na výrobě svého dřevěného koně – nekoně Zebry,“ nechal se slyšet spisovatel Ondřej Neff, který se na pardubickém závodišti neobjevil poprvé. „Jednou jsem tu byl dělat rozhovor pro televizi s Josefem Váňou starším a pak jsem se zde zúčastnil recesistického běhu novinářů přes Taxisův příkop. Ale dostihy jsem tady ještě nikdy neviděl. Proto jsem byl rád, že jsem zde mohl být,“ uzavřel Ondřej Neff.