Plánuje celoroční provoz a hodlá i výrazně rozšířit nabídku svých služeb. Dostihový spolek, který areál v majetku města spravuje, by proto rád vystavěl sportovní halu a o peníze chce požádat Evropskou unii. Projekt haly počítá s předběžným rozpočtem ve výši 30 milionů korun.

„Pokud halu nepostavíme, zůstáváme stát na mrtvém bodě. Halu potřebujeme, abychom se moli dál rozvíjet, kapacitu i pořadatelské zkušenosti na celoroční provoz máme,“ řekl ředitel Dostihového spolku Jiří Kunát.

Od podzimu do jara zatím bývají stáje na závodišti prázdné. Pokud bude projekt úspěšný, aktivity pardubického závodiště se výrazně rozšíří. Nabídlo by například sportovní mládežnické centrum pro jezdecké disciplíny, zájemcům by poskytlo celoroční ustájení koní. Při mírné zimě by bylo možné koně trénovat na kolbišti nebo s nimi jezdit na vyjížďky do dostihového lesíku. „V případě nepřízně počasí by mohli trénovat v hale,“ řekl Kunát.

S investicí by mohla doznat významných změn i pravidelná výstava Koně v akci, která se naposledy konala o víkendu. Letošní v pořadí již devátý ročník divákům tentokrát předvedl okolo tří set koní různých plemen a na třídenní výstavu přišlo zhruba 12 tisíc návštěvníků. „Byli jsme osloveni pořadateli, abychom v rámci výstavy pořádali celostátní finále kriteria mladých koní a Českého skokového poháru. Během výstavy by tu tak mohlo být o dalších dvě stě koní navíc,“ řekl Kunát.