VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOSTIHOVÝ ROZCESTNÍK: Kudy kam na webu

Pardubice - 124. Velká pardubická - hledáte u nás něco? Tudy bezpečně dojedete do cíle

12.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 12.10.2014
SDÍLEJ:

Pardubický deník na 124. Velké pardubické. Navštivte náš stánek na dostihovém závodišti.Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

124. VELKÁ PARDUBICKÁ je dostihový svátek, o kterém se toho napíše spoustu. Abyste o nic nepřišli, máme pro vás připravený rozcestník - tak všechny články najdete na jednom místě. Najdete zde rovněž aktuální zpravodajství, nebo rozhovory s osobnostmi.

DOSTIHY - Jací koně odstartují do 124. Velké pardubické?

DOPRAVA - Pod tímto odkazem najdete důležité dopravní informace kolem nehod, parkování a další servis nezbytný k tomu, abyste se dostali na závodiště včas.

FOTOGALERIE - Jakmile bude odkaz aktivní, dostanete se k fotografiím z dostihů i zákulisí.

VIDEO - Na startu "Velké" má zástupce i Městská policie Pardubice

ON-LINE124. Velká pardubická


16:51 -
Vítězem 124. Velké pardubické se stává potřetí v řadě Orphee des Blins s Josefem Faltejskem. VÍCE ZDE

15:00 -
U závodiště už nezaparkujete. Policie odklání auta k parkování na letiště. Více zde v dopravním servisu.

14:40 - Častým návštěvníkem pardubických dostihů je i hokejový trenér Miloš Říha. „Na dostihy chodím docela pravidelně, když jsem v Pardubicích. Velká pardubická k Pardubicím patří, stejně jako už já," prohlásil Miloš Říha. „Velká pardubická není jen sportovní, ale i společenská akce. Jsem rád, že přišlo hodně diváků, vyšlo počasí, dostihy byly napínavé a lidé se bavili," podotkl hokejový trenér. „Trochu jsem se usmál, že i letos se na startu objevil žokej Josef Váňa. Je to nezmar. Myslím, že to od něj už byla maličko provokace těch mladších. Ale je to obdivuhodné," vysekl poklonu nestárnoucí legendě českého turfu Miloš Říha. „Favorita jsem letos neměl. A ani jsem nesázel. To jsem si zkusil jednou, když jsem tu byl asi podruhé v životě. Tehdy se mi moc líbil bělouš s názvem Čest. Když zaběhl za lesík, byl ještě první, ale pak byl zadržen a dostih nedokončil. Když se vracel zpátky do paddocku kolem tribuny, mí přátelé to glosovali, že na Čest už se dneska nesází," pravil hokejový trenér.

13:17 - Orphee je raketa, ale taky babochlap
Plán, jak porazit šampionku posledních dvou ročníků Velké pardubické? „Takový snad ani není," říká Dušan Andrés.

13:15 - Mezi osobnostmi na letošní Velké pardubické nechyběl ani sympatický moderátor Petr Jančařík. „Jsem rád, že jsem byl do Pardubic opět pozván. Mám tady spoustu kamarádů. Jednou za rok se sem dostanu, a to i přesto, že jsem jedním z mála lidí v republice, který má alergii na koňskou srst. Vždycky, když se ke koni přiblížím, tak opuchnu. Ale lepší atmosféra na dostizích než v Pardubicích při Velké pardubické prostě není," vysvětloval Petr Jančařík. „Nevím, jestli to je jen osobností Josefa Váni staršího, ale já si myslím, že je tu hodně fajnových lidí," prohlásil známý moderátor. „Jestli to byla skutečně poslední Velká pardubická Josefa Váni, je otázkou. Skupina Olympic také spoustu let tvrdí, že už končí a stále ještě hrají," usmíval se. „Letos bych tomu asi věřil, že to byla poslední Velká pardubická Josefa Váni. Ale bude to strašná škoda, až se bude jezdit bez něj. Bez takových výrazných osobností se tyhle velké události nemohou konat. Jakmile odejde, musí přijít nějaká další," podotkl Petr Jančařík, který se letos rozhodl také sázet. „Kolega Honza Rosák sází a já musím dělat všechno, co dělá on. Zatím jsem sázel jen ředkvičky, ale letos jsem sázel i na dostihy," žertoval.

Petr Jančařík a Jan Rosák na pardubických tribunách neztrácí veselou náladu.12:47 - Mezi pravidelné návštěvníky pardubického závodiště patří i populární moderátor Jan Rosák. „Přijel jsem proto, že mě opět pozvali. A upřímně řečeno, bylo by mi líto, kdybych tu chyběl," svěřil se Jan Rosák. „Už na začátku dostihového dne jsem si vsadil, ale hned jsem prohrál, tak jsem měl co napravovat," prozradil oblíbený moderátor, který o svém favoritovi na letošního vítěze Velké pardubické hodně přemýšlel. „Svádělo by to k tomu, abych ze setrvačné piety vsadil na nesmrtelného žokeje Josefa Váňu staršího. On je to pěkný rošťák. Určitě mohl letos vyhrát, ale také nemusel. Jenže to vlastně vůbec nebylo důležité," pokračoval Jan Rosák, podle něhož je Velká pardubická mimořádná událost. „Vždycky se tu objeví spousta lidí, kteří jinak na koně vůbec nechodí. To je třeba i můj případ," dodal.

12:44 - Stále je to o trojici Orhpee des Blins, Trezor a Tiumen. "Každopádně co se týče sázek, tak by to mohlo být pěkné číslo," nechal se slyšet záspuce sázkové kanceláře Petr Mrňák, s tím, že doufá, že by pětimilionová hranice vsazených částek měla být rozhodně pokořena.

12:28 - Mezi VIP hosty letošní 124. Velké pardubické jsou například hokejový trenér Miloš Říha, Beata Rajská nebo modelka Iva Kubelková.

11:31 - Na úvod nedělního dostihového mítinku promluvil předseda představenstva Dostihového spolku, který provozuje pardubické závodiště Richar Benýšek: „Přeji hlavně koním, aby se jim dnešní den povedl a divákům přeji příjemnou zábavu."

11:16 - Dostihovým závodištěm zní státní hymna v podání Heleny Vondráčkové

Helena Vondráčková navštívila 124. Velkou pardubickou11:15 - O slavnostní zahájení letošní Velké pardubické se postarala populární zpěvačka Helena Vondráčková. „Pocházím z Pardubického kraje a koně mám ráda. Proto jsem znovu ochotně přijala pozvání na Velkou pardubickou," nechala se slyšet slatiňanská rodačka, která již podruhé za sebou měla tu čest na pardubickém závodišti zazpívat státní hymnu. „Je to velká zodpovědnost. Jen jsem doufala, aby to všechno dobře dopadlo a aby hymna byla oproti loňskému roku slyšet i v televizi," svěřila se Helena Vondráčková.

11:00 - Pořatelé oznámili, že se slavnostního zahájení v 11 hodin zúčastní nejméně deset vítězů Velké pardubické, z toho i čtyři zahraniční.

Na startu "Velké" má zástupce i Městská policie Pardubice

Na startovní listině letošní 124. Velké pardubické je i Michal Köhl. Žokej a strážník městské policie pardubice. Přes týden jej můžete v Pardubicích potkat v sedle starokladrubáka jako příslušníka jízdní hlídky Městské policie Pardubice. V neděli 12. října ale vymění uniformu za dres a postaví se na start nejprestižnějšího evropského dostihu. Michal Köhl letos pojede svou sedmou Velkou pardubickou. VÍCE ZDE

Dostihová sobota: Dvacátý ročník rovinových dostihů měl tři vrcholy

V atmosféře očekávání zítřejšího vrcholu pardubické sezony se odehrálo šest rovinových dostihů, které doplnily i jedny proutky pro amatérské jezdce. Hlavními dostihy byly tři jedničkové dostihy – Cena mílařů, Cena sprinterů a Velká cena města Pardubic.

Prvním vrcholem byla Cena mílařů. Diváci na pardubické závodišti v ní mohli na vlastní oči vidět také mediálně známého Honzika Chiperu a podle očekávání bojoval o vítězství. Musel si jej vydobýt po tuhém boji s další trojicí koní. Žokej Milan Zatloukal s Honzikem Chiperou dokázal využít volný prostor u bariéry. Druhý dokončil Equestr s žokejem Petrem Foretem, třetí Beryaska s žokejem Tomášem Lukáškem a čtvrtý Talar s žokejem Bauyrzhanem Murzabayev. Tabuli uzavřela Ley Percy s žokejem Jiřím Chaloupkou.

V Ceně mílařů čtvrtý Bauyrzhan Murzabayev triumfoval v dalším vrcholu dne, v Ceně sprinterů, a to v sedle pětileté ryzky Waka Laury. Ta tak obhájila své loňské vítězství v tomto dostihu. Pro Murzabayeva to bylo třicáté vítězství v sezoně! Druhý dokončil osmiletý Bright Sand, který v tomto dostihu zvítězil předloni. Vedl ho žokej Milan Zatloukal. Třetí dokončil tříletý Hello Hobby s žokejem Petrem Foretem, čtvrtý Sign of the Zodiac s žokejem Zdenko Šmidem a pátý Levis Mistral s žokejem Jiřím Chaloupkou.

V rovinové jedničkové Velké ceně Pardubic byli favority Autor, Saltanat a Monsieur Bachir. Na startovní listině bylo také jméno Mistra Westminstera trenéra Josefa Váni, který v loňské sezoně zářil, letos se mu ale příliš nedařilo. S Tomášem Lukáškem jen těsně porazili druhého Autora s žokejem Zdenko Šmidou. „Byl to náročný dostih. Byla měkká půda a v jednu chvíli jsem myslel, že se Autor dostane přede mě," přiznal po dostihu Tomáš Lukášek. Na třetím místě dostih dokončil Monsieur Bachir s žokejem Petrem Foretem, kteří od startu udávali tempo. Překvapila Polonaise s žokejem Bayurzhanem Murzabayevem, která došla čtvrtá, a pětici nejlepších uzavřel Buonarroti s žokejem Jaromírem Šafářem.

Úvodní proutěné překážky na 3200 metrů patřily šestileté Corvině s amatérem Radimem Petříkem, po boji se Sorgeniem v sedle s amatérkou Alicí Mills. Druhým dostihem byl bumper na 3200 metrů, ve kterém jednoznačně kraloval čtyřletý valach Zanzibar. V pardubickém bumperu startoval potřetí a potřetí zvítězil. V sedle měl Martina Lišku. Třetím bodem dostihového programu byl dostih vypsaný pro amazonky, do kterého odstartovalo dvanáct koní a jezdkyň. Svou formu potvrdila pod vedením Michaely Musialové tříletá hnědka Step Star, která letos posbírala druhé místo v Lysé nad Labem, prvenství ve Velké Chuchli a dnes i v Pardubicích. V rovinovém dostihu II. kategorie na 1750 metrů se radoval tým rodiny Vocáskových. Dvouletý ryzák Arataban startoval potřetí v kariéře a podruhé zvítězil. V jeho sedle byl žokej Jan Rája. O druhé místo bojovali Splash s žokejem Murzabayevem a Fantaggira Lady s žokejem Tomášem Lukáškem, Splach byla úspěšnější. Čtvrtá dokončila Yara s žokejem Dušanem Andrésem a pátý Lad In s žokejem Michalem Machem.

Kateřina Nohavová

Autor: Redakce

12.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Škoda Octavia - Čína
AUTOMIX.CZ
22

Tohle opravdu není Superb. Škoda v Číně prodává jednu zvláštnost

Bývalá ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková

Lea Tomková už není zastupitelkou

Unikátní bronzový kotel musel k lékařům

Pardubice /VIDEO/ - Archeologický nález, který skončil v nemocnici. Více než dva tisíce let stará bronzová nádoba, kterou minulý měsíc našel náhodný nálezce na zatím tajeném místě v lese na Pardubicku, musela k lékařům, konkrétně na radiodiagnostické oddělení Parduické nemocnice.

Okresní fotbal: Chvojenec vypekl vedoucí tým přeboru

Pardubice - Křičeň poprvé prohrála a na uvolněné místo se přihlásily Libišany. Lukáš Moravec řádil.

Ťukáte si na cello, nebo na čelo?

Pardubice - Ťukáte si na cello, nebo na čelo? Hudebníky, kteří dávají přednost ťukání na cello se čtyřmi strunami, máte šanci vidět v úterý večer v Domě hudby.

Muž stál uprostřed rušné silnice

Pardubice - S mírně nesoustředěným chodcem uprostřed aut si chvíli nevěděli rady.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT