Dostihový spolek Pardubice, který mimo jiné pořádá Velkou pardubickou, musí přijmout výrazná stabilizační opatření. Kumulovaná ztráta totiž převyšuje polovinu základního jmění společnosti, které v současné době činí 10,22 milionu korun.

Opatření projedná valná hromada

Podle prohlášení představenstva spolku, které médiím poskytl mluvčí společnosti Dušan Korel, se změny nedot〜knou aktuální dostihové sezony na pardubickém dostihovém závodišti.

Plánovaná opatření zahrnují zejména změnu výše základního kapitálu, vypořádání stávajících a nastavení nových smluvních vztahů s městem Pardubice, které vlastní dostihový areál.

Nutné jsou také změny v organizační struktuře nebo důsledné a dlouhodobé orientování společnosti výhradně na organizování dostihů a akcí s prokazatelným ekonomickým přínosem.

„Návrh stabilizačních opatření bude projednán se všemi akcionáři na řádné valné hromadě, která se uskuteční 30. června,“ stojí v prohlášení Dostihového spolku.

Na posledním jednání představenstva Dostihového spolku zazněla také zpráva o tom, v jaké fázi se nachází závěrečný výsledek auditu. „Audit už se pomalu chýlí ke konci. Jeho výsledky by měly být známé zhruba v polovině příštího týdne,“ řekl Deníku předseda představenstva Dostihového spolku, pardubický radní za TOP09 Jan Němec.

Vypadá to prý zatím na opravné přiznání

„Zatím to ale vypadá tak, že budeme muset podat opravné daňové přiznání za roky 2008 a 2009. To samozřejmě bude mít vliv na kumulovanou ztrátu společnosti,“ poznamenal Jan Němec.

„Audit našel nějaké další chyby v účetnictví. Některé položky byly špatně zaúčtovány,“ vysvětlil předseda představenstva pardubického Dostihového spolku.

„Kupodivu by snad měla být ztráta spíše nižší, než se předpokládalo. Ale teď bych nechtěl ještě předjímat definitivní výsledky auditu,“ dodal předseda představenstva Dostihového spolku.

(td, čtk)