V pardubické Machoňově pasáži bude tento týden zahájena charitativní prodejní výstava fotografií z dostihového prostředí. Výtěžek poputuje Středisku rané péče v Pardubicích. Akce je předzvěstí 133. Velké pardubické, která se poběží v neděli 8. října.

Středisko rané péče se zaměřuje na podporu rodin s dětmi od narození do 7 let, které se potýkají s nestandardním vývojem dítěte, s tělesným či mentálním postižením nebo s poruchou autistického spektra. Středisko nabízí sociálně terapeutické činnosti, ale také třeba pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.

Fotografie budou k vidění od pátku v pobočce Slavia pojišťovny právě v Machoňově pasáži v Pardubicích. „V expozici je instalováno dvacet velkoformátových fotografií zachycujících různé pohledy na dostihy včetně legendární Velké pardubické, ale také na jejich zákulisí," přiblížila Kateřina Anna Nohavová z Dostihového spolku.

Fotografové Hana Vytopilová, Denisa Lohniská, Bohumil Křižan a Petr Šedivý, kteří se dostihové fotografii věnují mnoho let, svá díla poskytli bez nároku na honorář. Každá z vystavených fotografií je opatřena speciálním QR kódem, přes který je možné ji zakoupit. Výstava potrvá do 13. října a bude otevřena každý všední den.

„Po skončení výstavy poputují prodané fotografie ke svým novým majitelům a výtěžek pak Středisku rané péče v Pardubicích," dodala Kateřina Anna Nohavová.