Stavbaři během uzavírky napojí nový most na stávající silnici I/36 a dojde též k obnově asfaltového krytu na vozovce. Silničáři dokončí svrchní vrstvu vozovky a přejetí mostu tak bude plynulejší.

„Je to asi potřeba, ale uzavírka, až do konce měsíce? To si snad nedokážu představit, už takhle tu stojím v kolonách,“ Deníku řekl pan Martin z Bukovky.

Objízdná trasa povede směrem na Stéblovou po silnici I. třídy I/37, dále přes Staré Ždánice na silnici II/333 do Lázní Bohdaneč a následně po silnici I/36 směr na Rybitví a Semtín.

Objízdné trasyObjízdná trasaZdroj: ŘSD

Nový most má řidičům umožnit komfortnější a plynulejší jízdu po silnici I/36 na Semtín a Lázně Bohdaneč.

Úplná uzavírka bude platit od 13. listopadu do konce měsíce a samotné zprovoznění nového mostu má proběhnout 1. prosince tohoto roku.

Výsadbou květin si žáci ZŠ Staňkova připomněli období holocaustu
Žluté krokusy na střeše Památníku Zámeček připomínají holocaust

Most je od září průjezdný pouze ve zúženém profilu, a to s omezenou maximální povolenou rychlostí na 20 km/h. Po plánované uzavírce má toto omezení skončit a řidiči ho budou moci využívat v plné šíři.

Přemostění je hojně využívané osobní automobilovou dopravou mířící do Lázní Bohdaneč, nebo až k dálnici D11. Most využívá i MHD pro svou trolejbusovou i autobusovou linku a nemůžeme pozapomenout, ani na tranzitní kamionovou dopravou, která po mostě směřuje do logistického centra a vojenských skladů.