„Na léto už máme chatky téměř obsazené. Zbývá nám ještě pár volných míst v penzionu,“ uvedla jednatelka mělického autokempu Renata Jerglová. V Autokempu Buňkov zase lidé nejvíce vyhledávají apartmány s vlastním sociálním zařízením.

Již předchozí rok zaznamenali v obou kempech zvýšený zájem o ubytování. „Loni jsme měli rekordní návštěvnost, přijelo na devět tisíc turistů,“ uvedla jednatelka kempu Buňkov Lucie Jelínková.

Vysokou návštěvnost očekávají kempy i letos, nejčastěji do kempů jezdí rodiny s dětmi. „Tento rok jsme pořídili dva indiánské stany týpí, do každého se vejde čtyřčlenná rodina,“ uvedla Jerglová. Týpí je uzamykatelné a vybavené ledničkou, varnou konvicí i elektrickou zásuvkou.

Kapacity navýšili také v kempu na Cihelně. „Nově máme pro návštěvníky k dispozici dva mobilní domky, každý po pěti lůžcích,“ vysvětlila provozovatelka Veronika Ministrová. Do budoucna by chtěli pořídit také bezbariérový mobilní domek pro vozíčkáře.

Vstřícným přístupem k vozíčkářům je vyhlášený kemp Buňkov na Přeloučsku, který nabízí bezbariérové ubytování a také sjezd, díky kterému si mohou hendikepovaní užít přírodní koupání. Podle Jelínkové zájem o bezbariérové ubytování neustále roste. V letošním roce pro vozíčkáře pořídili dva nové handbiky, zdarma také půjčují obojživelné vozíky Mlok, se kterými se dá vjet do rybníka. Bezproblémový přístup mají vozíčkáři i k novému stánku s občerstvením a k recepci.

Sezónu ale zkomplikovala kempu nákaza ryb, kvůli níž se bude muset rybník Buňkov vypustit. Některé rodiny s dětmi, které do kempu mířily hlavně za koupáním, ruší svoje rezervace. Jednatelka Lucie Jelínková ale už domlouvá kyvadlovou dopravu z Buňkova na nedaleké písníky v Mělicích.

Kempy kromě koupání nabízejí různorodé sportovní vyžití. V mělickém autokempu Marin si mohou návštěvníci vyzkoušet vodní lyžování nebo wakeboarding.

Novinkou letošní sezóny je půjčovna paddleboardů. Pro příznivce adrenalinové jízdy mají v kempu nachystané nafukovací kruhy, které tahají za motorovým člunem. Pro děti zase kemp nabízí lanové překážky.