Děti se kromě lunaparku a skákacího hradu mohou těšit na živá hospodářská zvířata, tvořivé tématické dílničky a prosklený včelí úl. Malí i velcí si budou moci prohlédnout zblízka zemědělskou techniku. Zajímavé bude určitě i vystoupení koně Valdy a králičího hopu.

Odpoledne na děti čeká loutková pohádka O neposlušných kůzlátkách. Spolek Boii se bude prezentovat keltskými řemesly souvisejícími se zemědělstvím, například ukázkami pravěké kuchyně s možností výroby mouky pomocí kamenného mlýnku a upečením vlastní obilné pícky. Tato zemědělská tematika bude doplněna o lukostřelbu.

"Věříme, že zpestřením dožínek bude i kvízová soutěž o zajímavé ceny Zkus a vyhraj čuníka. A toho opravdu můžete vyhrát. V průběhu dne stačí vyplnit soutěžní kupón. Jestli se štěstí usměje právě na vás, budete vědět na konci dožínek," uvedl Josef Štěpanovský z Okresní agrární komora Pardubice.Zejména dospělí vyzkouší štěstí také v soutěži Kdo s koho na elektrickém býkovi. Ten bude po celý den pro návštěvníky zdarma. Velké finále o předuzenou kýtu a další ceny bude odstartováno v 15 hodin. Kovářskou výheň zažehne a kovářské řemeslo předvede Střední odborné učiliště zemědělské ve Chvaleticích.

Letošní dožínky budou protkány také hudebními vystoupeními pardubického folklórního souboru Lipka, dechové kapely Pardubické šestka a zazpívá skupina Wječná žízeň. Parkování aut je zajištěno zdarma na louce pod Kunětickou horou, vstup na akci je taktéž zdarma. Slavnostní zahájení s předáním dožínkových věnců proběhne za účasti významných hostů v 11 hodin.