Piracetam, látka svými euforickými účinky podobná pervitinu, je obsažená například v běžně dostupném léku kalicor. A právě na to vařiči přišli.
„Zaznamenali jsme případ, kdy byl piracetam nabízen jako pervitin,“ řekl Deníku důstojník Národní protidrogové centrály.

„Kalicor už na skladě nemáme. Slovinská farmaceutická firma ho na konci dubna přestala dodávat. Lék, jehož účinnou složkou je piracetam, šel na dračku. Zajímali se o něj feťáci,“ odpověděla Deníku magistra jedné hradecké lékárny.

Kalicor však byl středem zájmu hlavně vařičů pervitinu. Přinášel jim obrovské zisky. Jedno balení léku Piracetam AL 800 o padesáti tabletách stojí pouhých 97,50 koruny. V pouličním prodeji se podle zprávy o drogové problematice pražského magistrátu gram pervitinu prodává v průměru za 1131 korun.

„Piracetam se hlavně používá k ředění pervitinu v poměru díl pervitinu a dva díly piracetamu v dávce. To mnohonásobně zvyšuje zisky nelegálních výrobců pervitinu,“ řekl zástupce šéfa protidrogové policie Jakub Frydrych.