Startovní pole je sice méně početné, přesto plné velmi zajímavých koní, z nichž může druhou říjnovou neděli zvítězit kdokoli. V Pardubicích se očekává velká návštěvnost, tribuny jsou vyprodané.

„Velká pardubická je nejstarším sportovním podnikem v české kotlině. Slavia pojišťovna existuje od roku 1868 a tento slavný dostihový závod se poprvé běžel pouhých šest let po vzniku naší pojišťovny. Tihle dva nezničitelní vrstevníci přečkali války, komunismus, několik živelných kalamit a naposledy i covid,“ řekl generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser.

Podobně hovoří i předseda představenstva Dostihového spolku Petr Kvaš. „Letošní ročník je po dlouhé době bez omezení, za což jsme velmi rádi. Po dvou složitějších dvou letech se nám podařilo vrátit výši dotace Velké pardubické na částku 5 milionů korun a navýšit také dotace u dalších velkých dostihů, včetně těch kvalifikačních. Věříme, že tím trochu napomůžeme všem majitelům a tréninkovým centrálám, které to neměly a nemají jednoduché,“ řekl Kvaš.

Druhá říjnová neděla patří tradičně Velké pardubické. Letos se jede 132. ročník | Video: Nikola Remešová