„Když jsem si zde chtěl postavit dům, na městě mi řekli, že se tu může v budoucnu stavět, ale půjde o nízké domy. Teď jsem se dozvěděl, že má mít čtyři patra. To se mi lidé mohou dívat do střešního okna koupelny. Pro všechny obyvatele rodinných domů je to ztráta soukromí,“ uvedl jeden z majitelů Pavel Lejhanec, podle něhož je plánovaná zástavba příliš nahuštěná na sebe. „Bytový dům budu mít tři metry od baráku, přitom zde měl být park. Sám jsem tu vysázel okolo 150 stromů a keřů,“ konstatoval Pavel Lejhanec.

Milan Bakeš, obchodní ředitel firmy, která výstavbu plánuje, teď hledá řešení, jak kauzu rychle vyřešit, aby se mohlo v září začít s výstavbou inženýrských sítí. „Od začátku postupujeme podle regulí,“ upozornil Milan Bakeš.

Podle něj už společnost řadu ústupků učinila. Bytový dům, který by měl stát u rodinných domů, o dvě patra snížila. Naproti domovu důchodců bude oproti původnímu projektu více místa pro zeleň a lavičky.

„Senioři získají 200 tisíc korun, aby si před penzionem mohli nechat vyset trávníky, zasadit stromy a instalovat posezení, “ prozradil obchodní ředitel společnosti.

Město doufá, že se najde kompromis, který bude vyhovovat všem. „Územní plán výstavbu umožňuje, ale je třeba najít řešení, jež bude schůdné pro všechny,“ podotkl náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.