„Hala na Dukle absolutně nevyhovuje parametrům nejvyšší soutěže mužů, stav je už neudržitelný, s ostatními sporty čekáme už desítky let na novou halu pro míčové sporty,“ připomněl Pavel Stara, předseda představenstva pardubické Beksy, která musí zápasy hrát v hale na Dašické na výjimku nebo v Enteria areně, která je ale stále obsazená.

Jejich sen má splnit miliardový projekt Dukla sportovní, jehož přípravy pokračují – již bylo zahájeno stavební řízení na první etapu projektu.

„Pokud vše proběhne bez komplikací a případných odvolání, povolení na stavbu bychom mohli obdržet v říjnu tohoto roku,“ informoval primátor Martin Charvát.

Po novém basketbalovém zázemí volá také Česká basketbalová federace, která hledá prostor pro pořádání mezinárodních akcí. „Projekt typu Dukla sportovní by nejen basketbalu otevřel obrovské možností, zájem o užívání by byl z naší strany maximální, protože v současné době cestujeme po celé republice a hledáme vhodná místa,“ konstatoval za Českou basketbalovou federaci Jiří Welsch.

NOVÉ SPORTOVIŠTĚ, ŠATNY I RESTAURACE

Přestože je projekt rozdělený na etapy a měl se stavět postupně, město nakonec začne na první a druhé etapě pracovat zároveň. První etapa zahrnuje rekonstrukci stávající basketbalové haly, vybudování zázemí pro lékaře, fyzioterapii a regeneraci, nových šaten, restaurace, vrhačské louky, atletické haly, parkovací plochy, centrální posilovny, zázemí pro úpolové sporty a její součástí je i propojení severní a jižní části areálu. Vybudování první etapy v tomto rozsahu znamená mít kompletně hotové veškeré technologické zázemí pro další fáze projektu.„I s ohledem na požadavky klubů působících v areálu máme ambici realizovat první dvě etapy najednou, to jest včetně multifunkční haly pro basketbal, florbal, házenou a volejbal o kapacitě až 3700 diváků,“ podotkl náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že obě etapy dohromady vyjdou na 699 milionů korun.

NA NÁKLADNÝ PROJEKT CHTĚJÍ DOTACI

Druhá etapa by mohla získat stavební povolení v listopadu příštího roku. Město má ambici na projet žádat dotaci od nedávno založené Sportovní agentury. „Ohledně projektu bude muset proběhnout ještě několik konkrétnějších jednání, ale určitě oceňujeme připravenost projektu, která je ku prospěchu ve věci vyjednávání o jeho finanční podpoře,“ uvedl místopředseda Národní sportovní agentury Michal Janeba.

Zdroj: Youtube
Pardubičtí fanoušci v Jablonci
Chybí jim stadion, dojíždění do Prahy ale fanoušky neodradí