Zmíněná nemovitost byla stržena po tragickém předloňském požáru, při němž došlo i k úmrtí dvouletého dítěte.

Dům na půli cesty se má stát objektem, ve kterém naleznou útočiště především osamělé matky či mladí lidé, kteří opustili brány dětských domovů a ocitli by se jinak bez potřebného zázemí a přístřeší na ulici.

Chrudimští radní před několika dny schválili nejvhodnějšího uchazeče o zhotovení stavebních prací. Z uvedeného výběru vyšla nejlépe firma Stating z Kostelce nad Orlicí, která hodlá nemovitost realizovat za nabídkovou cenu bezmála 23,5 milionu korun.

Vysoutěžená cena stavby je dokonce nižší než přislíbená dotace z evropských fondů ve výši třiceti milionů korun, která se tak bude v příslušném poměru krátit. „S vlastní realizací díla bychom rádi začali ještě v letošním roce. Je ale zároveň jasné, že letos zcela jistě celá hrubá stavba nevyroste,“ uvádí chrudimský starosta Jan Čechlovský. „Počítáme s tím, že letos stihneme zhotovit maximálně základovou desku,“ doplňuje starostu chrudimský místostarosta Petr Řezníček. Celá investice by měla být nicméně podle představitelů města kompletně dokončena v příštím roce. (man)