„Režisér Klein jako jeden z několika mála předních českých režisérů Pardubické letní kino dosud nenavštívil. Proto bych ho rád potěšil mimořádnou diváckou návštěvností, tak, aby se do Pardubic rád vracel, tak jako mnozí jeho kolegové,“ řekl Jan Motyčka, promotér Pardubického letního kina. 

V letním kině v Pardubicích své filmy již představili, například režiséři Juraj Herz, Jan Hřebejk, Fero Fenič, Filip Renč, Zdeněk Troška, Irena Pavlásková, Olga Špátová, Miloslav Šmídmajer, Zdeněk Zelenka, Dan Přibáň, Jan Chicago Novák a další. 

Hlavním aktérům Básníků, Štěpánovi a Kendymu, je v nejnovějším příběhu už padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat. Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám.

Páteční projekce za účasti režiséra Dušana Klein začíná v letním kině ve 21 hodin. 

Kromě Pardubického letního kina promítají v pátek i další kina v okolí Pardubic. V Holicích promítnou ve 22 hodin na parkovišti u Kulturního domu Holice rodinnou komedii Já kocour, která vypráví příběh bohatého Toma Branda, který si přes práci nenachází čas na svou rodinu. K narozeninám své dceři kupuje kocoura, který mu náhle změní život.

To ve Chvaleticích se mohou diváci těšit na romantickou komedii Všechno nebo nic. Od 21 hodin se před domem kultury na plátně objeví kamarádky Linda s Vandou, které spolu mají knihkupectví. V něm pracuje i citlivý a introvertní gay Edo, který touží po lásce na celý život. Nakonec této partičce zkříží cestu parta mužů a vše dopadá jinak, než očekávali.