Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Důvěra v policii? Nevěří spíš trestaní a stíhaní. Jiní naopak děkují

Pardubický kraj – Důvěra v policii? V Pardubickém kraji s ní nijak závažně neotřásla ani kauza kolem chystané policejní reformy.

30.7.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„S takovým názorem jsme se na krajském ředitelství policie nesetkali," reagovala mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

VINÍ MUŽE ZÁKONA

Někdo policistům důvěřuje, jiný ne. To tu bylo, je a bude vždycky i bez policejní reformy. „K důvěře či nedůvěře v souvislosti s reformou policie mi v žádném případě nepřísluší se jakkoliv vyjadřovat. Pokud vás zajímá, zda nám někteří lidé dávají nedůvěru v nás najevo, tak ano, ale to opravdu nemá žádnou souvislost s policejní reformou. Mám na mysli osoby, kterým byl například odebrán řidičský průkaz a ze svých přestupků viní policisty. Podle nich pak jsou všichni policisté špatní, nedůvěryhodní, mají si všímat jiných věcí a ne měřit rychlost jízdy. To jsou argumenty, se kterými se naši lidé v terénu setkávají," shrnula Eva Maturová.

ŠMOUHY A PAPÍRY

Najdou se ale i jiné důvody pro nedůvěru v policii. Své o tom ví například manželé B., kteří vlastní malou chatku. „Už několikrát se nám stalo, že se nám dovnitř vloupali zloději. Nenecháváme uvnitř nic cenného, takže škody nejsou kdovíjak veliké. Policisty ale už na místo nevoláme. Ani jednou pachatele nedopadli a po jejich návštěvě na nás čekalo více práce než s úklidem po zlodějích, kteří většinou jen přespí, případně snědí nějaké jídlo. Po policistech akorát utíráme šmouhy v místech, kde brali otisky a sepisujeme papíry," poznamenali manželé.

S podobnými případy se policisté setkávají také 
u drobných krádeží. V Pardubicích jde především 
o odcizení jízdních kol.

„Je pravda, že řada lidí krádež kola, pokud nejde o nějaký dražší nebo výjimečný model, nehlásí. Jako argument pak většinou uvádí, že se kolo stejně nenajde. Pokud ale policisté někoho dopadnou a pravděpodobně kradená kola najdou, nemají šanci je majitelům vrátit a krádež se tak pachateli dokazuje obtížnější cestou," nechala se slyšet Eva Maturová.

Druhá strana příběhu o nedůvěře je vděčnost.

Třeba jen za poslední týdny dorazila hned dvě poděkování od občanů, kterým policisté podali pomocnou ruku.

DĚKOVNÝ DOPIS

„To poslední se týká Chvaleticka, kde policejní hlídka v noci prokázala dobrý postřeh. Policisté si i přes tmu všimli ležící peněženky u okraje chodníku. Zastavili, sebrali ji, zjistili, komu patří a vzápětí doručili zpět majitelce, které ušetřili běhání po úřadech a shánění nových dokladů. Žena kromě osobního poděkování policistům zaslala i děkovný dopis jejich veliteli," uzavřela Eva Maturová.

Autor: Jiří Sejkora

30.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení