Nejprve v komunálních volbách získal druhý největší počet preferenčních hlasů hned po lídrovi vítězného hnutí ANO Martinu Charvátovi.

A nyní dokonce za ANO zasedne v jedenáctičlenné radě města. Bude tak mít možnost se přímo podílet na vedení Pardubic.
„Původně jsem neměl tak vysoké ambice. Nechal jsem to na voličích. Musím říci, že jejich důvěra mě opravdu potěšila," nechal se slyšet bývalý hokejový gólman, který ještě v loňské extraligové sezoně hájil branku Pardubic.

„Je to výzva"

Přijmout místo v radě ho přiměl právě vysoký počet preferenčních hlasů.
„Kdybych se s takovým výsledkem o post radního ne᠆ucházel, bylo by to asi špatně," podotkl Dušan Salfický.

Sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice bere angažmá v politice jako výzvu a těší se, až pozná lidi z konkurenčních politických stran. V radě bude jeho doménou pochopitelně sport.

„Hlavní gró mé práce bude určitě sport. Chtěl bych zasahovat do toho, čemu budu rozumět. Náš koaliční tým by měla tvořit skupina odborníků," dodal Dušan Salfický, který v komunálních volbách získal celkem 5575 hlasů a z devátého místa kandidátní listiny hnutí ANO se dostal až na druhou příčku.

Není bez zajímavosti, že bývalý brankář usedne v radě, jejímž členem je i TOP 09.

Tato strana byla přitom v předchozích čtyřech letech největším kritikem toho, že město Pardubice podporuje profesionální hokejový klub.

„Už na prvních jednáních nám bylo sděleno, že Dušan Salfický se bude věnovat především problematice sportu mládeže. Proti financování mládežnického sportu nic nemáme. Jen nechceme, aby město podporovalo profesionální sportovní kluby," sdělil Deníku lídr TOP 09 Jan Němec.