Nově budou moci objednaní klienti navštívit úřad od pondělí do čtvrtka dle konkrétního času objednání. Neobjednaným bude vyhrazen čas v pondělí a ve středu od 8:00 do 10:00 a odpoledne od 14:00 do 17:00. Výjimkou bude registr vozidel v Černé za Bory, kde pro neobjednané klienty bude registr k dispozici v pondělí od 8:00 do 13:00 a ve středu od 12:00 do 17:00.

„Vládní omezení úředních hodin na dva dny v týdnu a pouze na pět hodin v jednom dni pro veřejnost je v některých agendách opravdu velmi málo. Dochází tak logicky k nežádoucímu kumulování klientů, což je nepříjemné pro všechny,“ uvedl k vládní úpravě úředních hodin primátor Martin Charvát. „Situaci jsem společně s tajemníkem magistrátu analyzoval a shodli jsme se, že pro komfort a bezpečnost klientů i našich zaměstnanců je potřeba úřední hodiny rozšířit,“ doplnil primátor Charvát.

Vláda, která přistoupila k omezování ve fungování úřadů v důsledku epidemie nemoci Covid-19, obsluhování klientů po předchozím objednání však nezakazuje. K rozšíření možností v objednávání na pardubickém magistrátu dojde od příštího týdne v těch nejvíce exponovaných přepážkových agendách, jako jsou řidičské a občanské průkazy, cestovní pasy a registr vozidel. „Fronty se nyní vytvářely zejména na přepážkách registru řidičů a registru vozidel. Je nám těch klientů, na které se nedostalo, líto. Musíme ovšem respektovat omezení, se kterým přišla vláda. Rozšířením nabídky internetového objednávání tak zkoušíme najít cestu, jak lidem lépe vyhovět,“ vysvětlil tajemník pardubického magistrátu Michal Zitko. K rozšíření v internetovém objednávání dojde i na živnostenském úřadě.

Změní se také úřední hodiny na registru vozidel v Černé za Bory. Nově budou od příštího týdne otevřeny přepážky registru vozidel primárně pro neobjednané klienty v pondělí od 8:00 do 13:00 hodin a ve středu od 12:00 do 17:00 hodin. Jedná se o odloučené pracoviště magistrátu v Černé za Bory, kam většina klientů musí dojíždět vlastním automobilem nebo hromadnou dopravou. Klientům, kteří se objednají, budou k dispozici časy od pondělí do čtvrtka, stejně jako v agendě občanský průkazů, řidičských průkazů a pasů. „Hodně jsme o nastavení úředních hodin diskutovali s čekajícími klienty. Změna, kdy od příštího týdne vzniknou ucelené bloky po pěti hodinách nepřetržitě, se jeví pro klienty jako vhodnější,“ doplnil tajemník Zitko. U všech ostatních agend magistrátu zůstane stávající nastavení úředních hodin beze změny, tedy v pondělí i ve středu mohou klienti přijít bez předchozího objednání mezi 8:00 a 10:00 v průběhu dopoledne a mezi 14:00 a 17:00 odpoledne.