„Zápasy po přestávce jsou nevyzpytatelné. Tým, který nabral fazonu, ji nemusí mít, může to platit i obráceně. V trénincích jsme pracovali na oživení fyzické kondice, nezapomínali jsme na hru pět na pět,“ popisuje hlavní trenér Miloš Holaň. Jeho tým přivítal i jednu novou posilu – Josefa Hrabala, obránce s reprezentačními zkušenostmi.

S týmem se připravuje od minulého týdne, dnes má za Dynamo poprvé nastoupit. „Vše ukáží zápasy, ale jak jsem ho poznal, je to poctivý kluk. Josef je zkušeným obráncem, který by měl být v roli rozehrávače myšlenky, jenž předává puky útočníkům. Využiji ho i ve druhé formaci na přesilové hry,“ plánuje Holaň.

Příznivou zprávou je návrat útočníka Davida Tomáška z marodky. „Je připravený nastoupit. David pracuje s mužstvem, má své místo v pětce, v níž působil, to nechci měnit,“ ponechává Tomáška ve formaci s dvojicí francouzských útočníků.

Naopak hokejisty, které budou Pardubice v následujících zápasech postrádat, jsou brankář Milan Klouček a útočník Martin Kaut. Oba již jsou v přípravném kempu před světovým šampionátem hráčů do dvaceti let.

Vítkovice před reprezentační přestávkou vyhrály pětkrát za sebou. „Patří mezi top trojku v extralize. V posledních zápasech střílí průměrně pět branek na utkání, jejich největší síla je v útoku. Pokud ovšem budeme dodržovat taktiku a budeme disciplinovaní, nejsme bez šancí,“ řekl Holaň před středečním utkáním na ledě třetího týmu.