V historickém sále pardubické radnice se ve čtvrtek odpoledne sešlo vedení města s A týmem pardubického Dynama včetně realizačního týmu a vedení klubu. Poděkovali hokejovému klubu za uplynulou sezonu, ve které Dynamo vybojovalo stříbrnou pozici v extralize. Navíc útočník Lukáš Sedlák a obránce Libor Hájek byli během nedávného domácího mistrovství světa součástí výběru trenéra Radima Rulíka a stali se mistry světa. Lukáš Sedlák se přijetí na pardubické radnici osobně zúčastnil.

„Pardubice jsou hokejové město, o tom není pochyb. Letos se to znovu potvrdilo, druhé místo v extralize je skvělý úspěch,” komentoval primátor Pardubic Jan Nadrchal. „A to jsou úspěchy, které si zaslouží obdiv a uznání. Ještě jednou bych chtěl každému z našich hokejistů poblahopřát a poděkovat za důstojnou reprezentaci našeho města,” uzavřel primátor.

Letošním hokejovým play-off žilo celé město a horečka se nevyhnula ani pardubické radnici. Před čtvrtfinále, ve kterém Dynamo narazilo na rivala z Hradce Králové, uzavřel primátor Nadrchal sázku s hradeckou primátorkou Pavlínou Springerovou – primátor z poraženého města musel strávit celý jeden den v dresu soupeře. Pardubičtí hokejisté vyhráli nad hradeckým Mountfieldem 3:2. Během extraligového finále s Třincem pak i na budově historické radnice na Pernštýnském náměstí vlály hokejové šály.

Během slavnostního přijetí předal primátor pardubickým hokejistům městské odznáčky a děkovné listy.