U Pardubic to v sobotu byla samá rána. Na střelnici Hůrka se konaly hned dvě střelecká klání. Kozap cup a Memoriál Františka Bajera. A do Pardubic zavítali i manželé Kateřina a Matt Emmonsovi: česko-americký střelecký pár olympijských reprezentantů.
„Všechno jde dobře. Kačka je teď těhotná a čekáme na třetí dítě," prozradil americký reprezentant Matt Emmons.

„Termín máme v listopadu a těšíme se. Bude to holčička a doufám, že to už bude poslední," směje se Matt Emmons. „Myslím, že tři děti jsou tak akorát," dodává.

„Jméno vybrané nemáme. Máme nějaké favority, ale zatím jsme se pro žádné definitivně nerozhodli," doplnila Kateřina Emmonsová.

Emmonsovi jsou teď natrvalo usazeni v Plzni. Zatímco Kateřina ukončila reprezentační kariéru, Matt se stále připravuje. I v Pardubicích své umění se zbraní ukazoval a odmítal nabídky „přestoupit" do české reprezentace.
„S přípravou na olympiádu jde všechno normálně. Na čem jsem pracoval poslední rok až dva, už mi jde. Měl jsem problémy se zbraněmi, ale to je pryč. Zbraně teď fungují úžasně a trénink šlape. Jsem ve formě, i když by to mohlo být i lepší, ale celkově jsem velmi spokojený," dodal Matt Emmons.

Cenné kovy sice neslibuje, ale dopadnout by prý měly. „Doufám v to, ale uvidíme, samozřejmě to záleží i na soupeřích. Jsem sice občan České republiky, ale reprezentovat budu Ameriku," říká Čechoameričan, kterého střelba baví. Kromě palných zbraní prý nevynechává ani luk. Právě kvůli tomu se prý opět chystá na výpravu do Ameriky.

Jeho manželce, která letos oznámila ukončení své sportovní kariéry, to prý líto není. „Nechybí mi to," říká Kateřina Emmons. „Umístění manžela na olympiádě dopředu netipuji, ale fandit mu budeme. Ovšem jen z domova," dodává střelkyně, která v roce 2008 v Pekingu na olympijských hrách získala ve střelbě ze vzduchové pušky na deset metrů zlatou medaili a vytvořila nový olympijský rekord.