Pódium v areně vznikne už 5. května, kdy se na něm předvedou tanečníci, kteří se utkají na mistrovství světa v pánském striptýzu. Po celý večer bude diváky v roli moderátora bavit Leoš Mareš.

Největším lákadlem je ale anglický zpěvák Sting. Pardubická hala s kapacitou přes deset tisíc diváků ho přivítá 18. července. „Lidé v Pardubicích a okolí vždy měli zájem o kvalitní hudební produkci, o čemž jsme se přesvědčili minulý rok při pořádání koncertu Lucie v opeře, kdy byla hala zaplněna fanoušky,“ řekl Ondřej Pojzl z agentury Live Nation, která v Česku pořádá ty nevetší koncerty. Sting už v minulosti vyprodal pražskou O2 arenu i koncert v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna.

Jak by to mohlo i v Pardubicích vypadat se mrkněte ve videu:

| Video: Youtube

Pardubice podle agentury lákají i fanoušky metalu. Pro ně se v srpnu chystá koncert legendy thrash metalu Megadeth. „Megadeth v Pardubicích jsme zvolili na základě zdejší oblíbenosti hudebního žánru metal, což potvrdil zájem o koncert Manowar na začátku roku,“ dodal Pojzl.

Na podzim bude hala v centru města poprvé patřit kapele Mirai. „Čeká nás nejzásadnější a nejnáročnější prověrka v dosavadní historii naší kapely. Začínali jsme v klubech, pokračovali v kulturácích, ale když potřebujete posbírat desítky tisíc lidí po celé republice, jdete do toho all in,“ řekl k turné frontman kapely Mirai Navrátil a slíbil, že se fanoušci mohou těšit na show na úrovni světových hvězd. „O velkolepý vizuál scény se postará geniální Matyáš Vorda. Techniku nám bude zajišťovat parta, která jezdila evropské turné s Red Hot Chili Peppers, Metallicou a technicky zajišťovala koncert třeba i Davida Guetty,“ dodal.

Podle organizátorů kulturních akcí diváci po pandemii touží po kultuře. „Lidé se chtějí bavit a chodit na koncerty, což potvrdil minulý rok, kdy na naše akce přišlo skoro 600 tisíc návštěvníků. I letos je většina našich koncertů velmi dobře prodaná či rovnou vyprodaná. Zájem je tedy stejný nebo dokonce i vyšší, než byl před pandemií,“ doplnil Pojzl.

close Galavečer HC Dynamo Pardubice ke stému výročí od založení klubu v pardubické enteria areně. info Zdroj: Deník/Luboš Jeníček zoom_in Galavečer HC Dynamo Pardubice ke stému výročí od založení klubu v pardubické enteria areně.

Město sportu

Pozadu nezůstane ani sport. V letošním roce už arena divákům nabídla třeba reprezentační zápas mužů v basketbalu, mistrovství Česka v synchronizovaném bruslení, florbalové utkání School match nebo projekci filmu Navždy za Dynamo. Nyní se sportovní fanoušci mohou těšit třeba na největší billiardový turnaj ve střední Evropě, už na začátku července bude arena plná kulečníkových stolů. Na konci roku bude hostit mistrovství České republiky žactva a dorostu ve veslařském víceboji.

Pardubická arena

Umělá ledová plocha je v Pardubicích od roku 1947, na konci 50. let byla zastřešena. V roce 1980 přibyla druhá umělá ledová plocha. V roce 2001 prošel zimní stadion rozsáhlou rekonstrukcí, za více než 300 milionů korun. Ze zimního stadionu se později stala Arena Pardubice, která je majetkem Rozvojového fondu Pardubice.

Potenciál multifunkční areny v centru města chce využívat i radnice. Ta podpoří některé akce.

„Organizátoři sportovních akcí, které se pořádají při sportovních dnech, neplatí provozovateli pardubické Enteria areny nájemné. Provozovatel, kterým je Rozvojový fond, dostává od města vyrovnávací platbu ve veřejném zájmu na tyto sportovní dny,“ sdělil náměstek primátora Jakub Rychtecký s tím, že pro řadu sportů je to jediná možnost, jak pořádat tak významné akce pro širokou veřejnost.

Město za tím vidí také příležitost pro obchodníky. „Pardubice během těchto událostí navštíví velké množství lidí, kteří se ve městě musí ubytovat a stravovat, což zase zvyšuje tržby místním podnikatelům,“ řekl Rychtecký.