Nebývá zvykem, aby se ve skokanském bazénu poprali dva muži kvůli jinému názoru na ohodnocení výkonu a nízkému počtu bodů udělených rozhodčím. Ve čtvrtek navečer se tak stalo.

Po krátkém pěstním souboji dvojice skončí i v šatech ve vodě a po chvíli rvačka pokračuje i na plošině skokanské věže. Méně úspěšný bijec padá z výšky několika metrů a končí na dně bazénu. Ještěže jsou na blízku potápěči, kteří jej včas vytáhnou a zachrání. Přesně takto odstartovalo vystoupení kaskadérů akci s názvem Exhibice skoků do vody, kterou připravili všichni ti, kteří pardubický skokanský bazén využívají pro svou činnost. Ačkoli to nijak zvlášť nahlas nezaznělo, v podtextu bylo cítit: Nerušte nám skokanský bazén.

S plánovanou rekonstrukcí Plaveckého areálu Pardubice, kterou chce radnice zahájit v příštím roce, se již totiž se skokanským bazénem nepočítá. Naopak na jeho místě má podle zpracovávaného projektu vzniknout zábavní akvapark. Důvod? Podle města využívá skokanský bazén pouze omezená skupina lidí, bazén je ve špatném stavu a opravit jej je velmi nákladné, stejně jako běžný provoz. Město se zcela myšlence zachovat skokanský bazén nebrání, požaduje ale finanční spoluúčast tělovýchovy či státu, a to ve výši padesáti milionů korun. Jenomže do termínu daném zastupiteli, jímž byl poslední dubnový den, nikdo z ČSTV a ministerstva nereagoval. Práce na projektu rekonstrukce za stovky milionů korun tak pokračují, ale již bez skokanského bazénu.

Přesto se exhibice, i když osud skokanského bazénu zůstává velmi nejistý, podle diváků vydařila. V pestrém dvouhodinovém programu se dále předvedly akvabely, vyznavači eskymáckých obratů na speciálních kajacích, městští strážníci a další. Přihlíželo jim několik set lidí, kteří je často odměňovali potleskem.

Ačkoli pardubický skokanský bazén na dosavadním místě bude v příštím roce zřejmě zbourán, nemusí být vše ztraceno. Pokud se nakonec peníze najdou, může být přistavěn na druhé straně areálu.